29 Balas

30week, Saya harini baru start tk puasa..after one week puasa penuh..saya baru balik dari klinik.. nurse chck degupan jantung baby laju..baby lapar,nurse sarankan supaya tidak puasa..bahaya untuk baby n kesian..balik rumah saya terus berbuka😅..nasihat untuk ibu2 dekat luar sana.. kita memang larat puasa, kita rasa ok je semua.. cergas tapi hakikatnya kita tak tahu keadaan baby dalam kandungan ok ke tak..tk rasa ape pun, after chck jntung bby, baru tahu yg baby lapar then degupan laju sangt ..doktor sarankn saya untuk berpuasa, tapi lepas check dgn nurse,btter takyah puasa..puasa boleh ganti ..nyawa baby tk boleh ganti..

saya skrg dh 29weeks, ada gdm n hb low....nurse mmg x galakkan puasa tapi dia kata kalau nk cuba, cba la tapi kne pantau keadaan diri sy n anak....hari 1st mmg dah batal sbb pening rsa nk tumbang bila tgh hari, hari kedua plak perut mngeras....jadi saya mmg x puasa penuh....hanya sekerat hari je smp skrg sbb kt tmpt keje xleh mkn kan....jadi waktu rehat tgh hari, sy akan berbuka dlm kete....sy fikir usia sy pun dah 30an, ni ank 1st setelah 2 thun berkahwin....jadi sy syg ank ni, jd sy korbankan puasa sy....

pendapat sy, sy dah 11 minggu, tapi hari2 niat puasa. tapi selalu tak larat dan berbuka bila tghri/petang sebab cepat lapar dan masuk angin. bila masuk angin jadi sakit kepala dan sakit badan. tapi at least kita usaha nak puasa kn? tak larat buka la. bukan terus niat tak nak puasa langsung sebulan.

VIP Member

bby kcik lagi xyah puasa, sbb time ni la bby perlukan vitamin yg cukup..kdg² ibu tahan puasa,tp ank dlm kandungan x tahan,lebih baik jgn puasa demi kesihatan ank dlm kndungan, smoga dipermudahkan urusan,,amiinn

saya dpt pose 1 hari itu pon petang dh rasa pitam... esok terus x pose ..sbb kerja jew terus sakit kepala... xleh tahan..sampi laa ni x pose ..takot apa2 jadi..2 tahun tunggu zuriat..so nk jaga sebaik mungkin 😍 #7week

Saya 5weeks pun x berani puasa, kerap pening kepala dan bdn seram sejuk gigil2.. Lgpun 1st trimester baby sedang membesar dgn cpt, x berani nk merisikokan baby.. Xpela, ganti je puasa sikit2 nt, InshaAllah.. Allah Maha Penyayang.

puada wajib sis kalau sihat tubuh badan. cuma ada kelonggaran utk wanita hamil n mnyusu. kalau tak larat sis blh berbuka n cuma qadha shj puasa nnti. kalau berbuka sbbkan risau bby dlm kandungan kna qadha n byr fidyah tau.

Doktor pun x sarankan saya puasa. Dia dh kaji mazhab shafiee katanya.. Kesian kat baby. Tp make sure nanti ganti & bayar fidyah.. Bagaimanapun,ada jer yg larat brpuasa. Tengok atas badan masing2

VIP Member

saya masuk 16w6d, Alhamdulillah belum lagi ponteng puasa,ikut diri jg tu saya ok JK dari mula puasa,cuma sahur mesti makan nasi supaya badan saya kuat knok😂🤭, banyakkan minum air.

sy 11 weks 4 days. stakat ni puasa xtinggal lagi. morning sickness dan bloatedness juga tapi alhamdullilah semua nya lancar Allah permudahkan. harap2 semua ok. 3rd baby.

Soalan popular

Artikel Berkaitan