βœ•

10 Balas

π‘₯π‘Žπ‘‘π‘Žπ‘™β„Ž 𝑠𝑖𝑠...π‘ π‘¦π‘Ž π‘šπ‘›π‘’π‘š 𝑠𝑒𝑠𝑒 π‘˜π‘šπ‘π‘–π‘›π‘” π‘œπ‘˜π‘Žπ‘¦ 𝑗𝑒 , 𝑠𝑏𝑏 𝑠𝑒𝑠𝑒 𝑖𝑏𝑒 𝑝𝑒𝑛 π‘šπ‘šπ‘” π‘˜π‘π‘›π‘¦π‘Žπ‘˜π‘˜π‘› π‘›π‘¦π‘Ž 𝑠𝑒𝑠𝑒 π‘˜π‘šπ‘π‘–π‘›π‘”..π‘ π‘¦π‘Ž 𝑝𝑒𝑛 π‘“π‘–π‘Ÿπ‘ π‘‘ π‘šπ‘œπ‘š .. π‘π‘œπ‘€ π‘‘β„Ž π‘šπ‘Žπ‘ π‘’π‘˜ 7π‘€π‘œπ‘›π‘‘β„Ž

Saya ada GDM previous pregnancy, susu ibu mengandung tak boleh minum sebab ada gula and tak boleh nak telan susu suam2. Saya minum farm fresh atau hl ikut stock apa yg ada kt kedai. Alhamdullilah berat naik elok dan gula masih boleh control

VIP Member

hai. saya tak pernah minum susu khas ibu mengandung. saya minum susu farm fresh tu. tak pon hl. Alhamdulillah bby naik berat and takda effect sangat dekat saya. Berat saya normal and gula semua oke.

sy teringat kisah 8 thn lalu sy mengandung anak ke 2. mmg suka gilerr minum susu mengandung mcm2 brand la..last2 kena gdm. n anak sy tu mmg smpai sekarang gila minum susu hehehe

ikot dietitian n doc,mmg susu khas utk pregnant mom tu x bagus sbb plg bnyk gula..so blh minum susu kotak/susu tepung,tp yg pkg bagus susu kambing..

Saya minum susu kambing and check up 2 bln lps berat naik mendadak.. Lps drpd tu smpai skrg x berani nk ambil susu, just jaga pemakanan je

susu apa2 pun boleh, yang penting avoid yg ada tambahan gula. saya minum fernleaf full cream je.

Saya mnum susu frisomom, msuk trimester kedua sye campur 2/3 helai saffron

Saya minum shaklee ja alhamdulillah semua okay

try calla milk insyallah

Soalan popular

Artikel Berkaitan