βœ•

49 Balas

VIP Member

Mcm saya, sejak tahu mengandung, saya pergi beli sabun mandi bidara. Tak tahu pulak mmg menjadi. Tiap kali sebelum tidur saya mandi guna sabun tu. Tidur lena sampai ke pagi. Sakit2 badan ni kurang. Cuma kadang2 jer tp tidur malam x pernah lagi terganggu. Sekarng dah nak masuk 26weeks. Sampai habis sabun bidara, mlm susah tidur. Kadang 3pg pun masih berjaga. Tp ade jer sabun dah okay asal letak kepala, husb pun x peduli dah

yeke ,takpe2 nnti nak try beli sabun tu jugak la .. tq

VIP Member

Sye kandungan 32week trimester ke-3 baru kena tak bole tidur & badan jadi x selesa. Bole tidur time masuk subuh baru lena kalau tak memang tak bole lelap. Nak bg badan selesa tu cuba sis minta husbend urutΒ² manja belakang badam sebelum tidur pakai minyak angin, pastu letak bantal belah belakang + bawah perut + kaki & untuk peluk mybe berkesan sebab saya buat mcm tu bila mata dah otw rasa nk lelap

dah cube sis .. bole lelap kejab je .. lepastu terjage balik πŸ˜‚ kdang2 rase nak menangis je 🀣

sy.. pukul 3-4 pg baru nak boleh lena.. sedangkn baring dari pukul 11 lebih.. 😭 tak tahu apa masalah. Dah pernah buat blood test, tp negative hyperthyroidism. so mungkin sbb pregnancy hormone jelah.. esok siang mesti letih, tak masuk zohor lg dah menguap teruk.

Sy pon cmtu jgk mse awl2 prgnnt.. dsbbkn tidur asyk trgnggu.. sy ambk kptsn kol 2 atau 3 bru tido.. pstu bgun pgi tu.. lps asar sy tido kjp untk cover blik yg mlm td.. ni sy dh 35week.. lgi ssh tido.. srba tk kne nk bring

Selalu terjaga kul 2-3 pagi jg...gi toilet..lps tu xdpt tido, pusing Kiri..pusing kanan πŸ˜…πŸ˜…πŸ˜…..jd sy buat solat sunat lps tu automatik mengantuk...Dan tido nyenyak sampai subuh...

Saya.. 😭😭sebab sy jenis yg tak blh dgr bunyi atau pergerakan lansung. terus terjaga. pattern tdo baby pkul 12 je die bangun. pastu pkul 2 & 4. haha dh nampak dh corak tdo baby kt luar nnti

Sy start 34w ni mmg susah nak tido. Dah sedia atas katil pkl 11pm nak tido.. Tapi last2 pkul3 cmtu baru dpt tdo.. Myb sbb panas n badan xselesa.. Pinggang sakit. Perut senak.. Baby aktif.. πŸ˜…

sama la ..

Sma la. Tp sye jd cmni ble start msk 30week. Skg dh 36 week pun.. hari2 dok terjaga jam 4pg pstu xblh tdo smpai pukul 6. Pukul 8pg dh kena masuk keje plk... πŸ₯΄πŸ˜‚ Mmg mencabar betul πŸ™ˆ

VIP Member

Sy dulu mcm tu lah sis. Tahapnye sampai sy tidur duduk. Ada masa2 mmg malam sy xtido. Siang sy tido mcm malam. Dia punya ngantuk xleh bawak bincang. Apapun, semoga dipermudahkan urusan sis

Sama dgn keadaan sya skrng... Kndungan 5month dah... setiap mlm tido kul5.... Sebelum tido tu sya mandi dan solat dulu, bru smbung tido... Kul12 tghari bru sya bngun smulaπŸ˜‚

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan