Pergerakan baby

Nak tanya normal ke kalau kandungan masih 18monggu belum merasa tendangan baby#firstbaby #pleasehelp #ingintahu #firstmom #seriusnanya

11 Balas
Tulis jawapan
TapFluencer

Normal tu sis. Saya pun anak first. 18 minggu dah rasa tapi rasa halus sangat je. Makin meninggi usia kandungan baru kerap kali rasa tapi tak banyak sangat la. Ni dah 20 minggu baru rasa jelas dia tendang πŸ˜‚

normal dear ank ptma.. sy bru rasa bby kick mse 23w πŸ˜†πŸ˜† ank first mmg lambat dkter ad bgthu.. tunggu lma sikit Time nk tido dia aktif tinju dlm perot 🀣 kdg siap usap perot bgthu bby .. ibu nk tido nieπŸ˜†

Normal je lagi lagi anak pertama. Kalau dah ada tendangan pun halus je kadang kadang ibu tak perasan. Bila kandungan semakin membesar baru pergerakan baby semakin kuat. Jangan risau ye.

VIP Member

Normal. First baby saya rasa seawal 16 weeks. Second baby, 22 weeks pun tak rasa sangat. Masuk 24 weeks makin kuat dan kerap rasa gerakan baby

normal , kalau first baby selalu 20w keatas bagi yang badan berisilah tapi badan tak berisi mungkin awal 18w keatas dah boleh rasa ..

awal2 ni klau first time mom rasa mcm kne jentik slow2 je. x obvious pun.lagi2 kalau sedang busy buat keje ke, mmg x perasan.

normal sis, ada yg cpt ada yg lambat. tapi misi akan tanya ada tak rasa, kkdg kita tak perasan ,sbb awal2x rasa dia slow sgt.

klu 1st baby,mmg normal sis. seigt saya klu anak 1st,ibu akan rasa gerak anak dlm 20mnggu ke atas.

ikut baby tox sis Ngan Sya bru 17 week dh rasa tendangan halus baby

Normal sis , sy 24w baru rasa baby tendang tu pun sikit sikit