12 Balas

Perkara biasa😂😂😂 sis dlu lg byk naik..yg penat skit kne buat bp jelah..hormon mngndung ni xsama..stgh org xnaik2 masa mngndung..ade org naik mendadak..kita lh tu..jgn stress2..tp klo blh amalkan mknan sihat2..sb nanti kite jgk kne diet kaw2 lps bersalin..hehe sis dh slmt bersalin 28/08🤲🏻

wah tahniah puan faaten! saya bru je off bp. bende plg mls nk buat pantau bp. ajahaha

berat naik mendadak ni biasanya tanda2 utk darah ti nggi, kencing manis, PE....bila dah monitor dan result okay in shaa Allah tak ada apa2 yang perlu risau...nurse dan doktor check awal2 sebab risau nanti kalau apa2 komplikasi, diorang akan disoal...chill je sis....baby tengah membesar😊

saya minum air gula 2 kali dh, cek hb smua alhamdulillah ok, xde kencing manis, tp tulah dia naik jugak, takgune pnya penimbang ahaha 😂

saya pon same .naik smpi 3kg .dah xtau nk buat cane lg .huhuhu .nurse jela tegur kena jge berat .bile tnye doc,doc kate tngu next time check up .23/9 ni nk check balik ok ke x .tp bile timbang kt rumah tgok naik je badan ni .hahaha .ntah lah .tgok lah 23/9 ni nnt ape doc nk ckp .

Saya pun macamtuu naik berat badan mendadak sejak masuk trimester ke2 sampai sekarang.Jenuh kawal makan.Nie da 3bulan berturut2 kena pantau BP n airgula pun da selesai minum 2kali.Esok baru tahu result airgula macamana harap xpayaa repeatlaa Xsanggup rasany nak telan airgula 😅

kan sis?da laa kadang selang sehari kadang selang seminggu 🤣🤣.Mengharap yang sama jugaa, hopefully lepasnie xpayaa laa nak cek bp & minum airgula lagi 🤭

hai semua mummy, soalan ni soalan dari saya. alhamdulillah skrg dh 32 weeks pastu makin gemok. hahahaha masa post posting ni, berat saya mcm 53kg je. tp skrg dh 60kg. makanya dgn ini saya redha je ahahah🤣🤣 sedih jgk tp tgn x berhenti mkn coklat nyahaha

jangan stress mommy❤️ kita sama jer , bukak buku 35kg now 7 bulan dah 50kg 😂 dia suruh minum air gula sbb tanda tanda gdm berat naik mendadak tapi tapee mommy jngn stress nanti baby sedih. sy sampai skg setiap 2 minggu checkup

Sy 39kg naik 60 kg

Yup masa 1st preggy dulu smpai 35w rasanya berat asyik naik 2kg setiap 2 minggu. Kena bebel saje la dgn doc. 2x minum air gula, check bp tu jangan kira laa 🤣 tapi alhamdulillah semuanya normal je.

Hahahah yelahh mana nak ingat nak check bp je haihh 🤣

haha nurse kt kk saya kate tu normal..tak boleh nak tahan dah makan tu asyik melantok je nak buat mcm mane asyik laporr je..saye mase mengandung naik mendadak kene minum air gula muju dok sangkut

haha gemuk itu biasa,boleh turun..kalu boleh nok mkn something tu sanggup gi cari even kedai dok buka mcm dokleh tunggu esok

normal, sy lagi asyik kena monitor bp je.. takda kencing manis tp berat asyik naik , tp bila sy kurgkan mkn nasi berat jd tak naik sgt.. tapintu la lapar always

saya bru je off bp ni wak. maintain 60kg utk sebulan. tp tu lah. mse saya post posting ni, berat sy 53 je. skrg dh 60. i is redhaaaa hahaha

Nurse ckp normal. Sy dh 23 weeks total berat naik 9.5kg😂

lani dia ckp normal lg. esk2 dh 30weeks mesti dia tegur suruh jaga makan🤣🤣 tp saya dh x pedulik dh. redha je. nk naik naik lahh ahahaha

Soalan popular

Artikel Berkaitan