10 Balas

VIP Member

Normal tu sis. Cuba try slow talk dngn husband berkenaan ni. Minta husband cuti sehari dua utk tolong sis recover mood nye. Atau minta tolong keluarga terdekat. Jangan dibiarkan sis as mommy stres. Sebab bila sis stres nanti yg terima akibatnya si anak. Boleh jadi sis pukul dia. Boleh juga sis tukar waktu kk. Macam saya dulu baby masuk 3m je saya minta petang 2pm. Kita pun dh cukup rehat tak terkejar2. Waktu pagi mmg kk ramai sis. Semoga sis tabah ya

TapFluencer

normal je tu tp lepasni kalau boleh jgn balik. bukan apa nanti turn tu jadi jauh balik kebelakang. kt kk mmg lama yelah bukan kita sorang. kalau nk cepat selalunya pi time ptg jam 2. selalu tak ramai dah time tu. & sy pi kk mmg bawak pampers/baju/susu spare utk baby. so kalau jadi emergency boleh tukar sebelum jumpa doktor. walaupun rumah sy tak sampai 5min dari kk.

normal awak. sbb kita bukan nya robot. saya pjj dgn husband juga. dan sy juga mommy yg berkerja. sy handle 2anak sendiri. tipu la kalau sy ckp sy okay. kadang tu sy rasa penat terlampau juga. dr dlm pntng lg mmg mostly baby sy handle. pergi checkup baby pon sy handle. kalau jmpa pakar dkt hospital pon sy bawak.

sayaa faham saya kalau jga sorng pon syaa emosi ..sbb ramai skrng bnyk duduk gn fmli ade je yg tua tpi hrp fmli ..saya kdng2 rse emosi gak sbb ank first. nk terkjr sana sni ..tpi sis banyakkn doaa ..sis rnncg sdr ke ambik depo selalu depo ashik emosi je

TapFluencer

Kalau dah penat memang macam tu sis. Pernah juga rasa cepat nak marah. Apa pun cuba tarik nafas dalam² ya. Saya juga kdang kala pjj selepas beberapa bulan bersalin so faham ada anak kecil so memang me time tu tak berapa nak ada.

Cuba try mintak utk pegi appointment pkul 2. Selalunya ptg tak lama sgt.. normal kalau sgt sgt lama tggu giliran sbb kkia mmg ramai.. so far sy checkup anak waktu ptg mmg kjap je..kdg tak smpai sejam dh setel

sama la sy pun berpantang sendiri 😌 jauh dgn family , pergi checkup anak pun sendiri , dhla czer naik turun tangga tingkat 5 lgi . apa apa pun tetap kena sabar hadap semua tu demi anak 💪

Normal sis, moga urusan sis dimudahkan selepas ni. Bincangla baik2 dgn sumi atau minta tolong saudara/kwn ke. Baby sbln ni mmg mcm2 ragam penat kita

normal

normal

Soalan popular

Artikel Berkaitan