8 Balas

Folic asid wajib consume sebiji sehari.. Waktu pengambilannya terpulang rasanya.. Just konsisten timing shj, klu biasa ambil pagi esoknya pun pagi juga. Mcm sy ambil masa perut kosong before breakfast. Ada org kene ambil slps mkn,, klu x nnt muntah. Susu mom ni pula baiknya sis request sample, dpt kn berapa brands. Kt fb tu ramai yg share link utk request sample susu. Better sis test mana yg serasi dulu sebelum beli. Sbb mcm sy ada 3 brand dah cuba, ketiga2 buat sy cirit birit. Bila rujuk doktor, doc kata suh tunggu kandungan 16w ke atas bru cuba susu2 tu semula. Doc kata myb sbb baby kecil & masih x memerlukan dos susu mom, jd badan sy menolak. Klu still juga cirit birit mgkin kene tukar susu vegetarian daripada protein kekacang soya pula.. Sy selama ni minum susu fernleaf,dutchlady, nestle ke semua okay xde masalah. Susu mom je jd cirit birit. Jd sis cuba mana2 sample dulu ya. Semoga dipermudahkan urusan.

Ya sis ngam la tu teruskan makan folik asid jangan berhenti tau , folik asid ni sangat ii penting utk pembentukan tulang blkng janin kalau bab susu , doc pakar sy hari tu ckp tak sangat galakan minum susu tepung ibu hamil sbb byk gula dia lebih saran minum susu fresh milk dlm kotak

fresh milk kotak mcm dutch lady low fat ok ke sis?

TapFluencer

1. blh teruskan asid folic 2. apa jua susu ok untuk ibu hamil. asalkan puan tiada alahan dgn susu & tiada kencing manis jika ambil susu formula (kebanyakan susu formula ada gula tambahan dan tinggi karbohidrat)

susu tu sejak dh start alahan terus tkleh mnum susu ibu mgandung. mnum susu farm fresh ja dgn HL yg tu ja boleh telan pun rasa fresh sgt😂 tnya doktor pun doktor kata ok jee

Teruskan makan folic acid sampai bersalin.. Utk awal ni tak minum susu pun xpe.. Tp kalau nak minum beli yg fresh milk bukan formula milk yaa. ❤️

masa 9w, doc saya sarankan continue folic asid je. tak payah ambil susu sbb saya dah overweight. suruh saya kurangkan carb juga.

Sama je. Teruskan folic acid 5mg 1 biji sehari. Susu ibu mengandung saya minum Similac Mum.

acid folic ni awak makan sampai bila ye

ok dah tu..teruskan makan folik asid

Soalan popular

Artikel Berkaitan