67 Balas

ingat satu perkara, zuriat pun salah satu rezeki yang takkan pernah salah alamat dan masa. yakin semua dari Allah. cepat ke lambat sebenarnya bukan urusan kita. betul kita kena berusaha lepastu tawakkal, yang penting kita yakin memang Allah akan bagi waktu yang tepat 🫶🏻

Ada org 14 tahun sis... Just enjoy ur life. InsyaAllah ada rezeki, adalah nanti. Saya pun selepas 12 tahun, baru pregnant. Rezeki Allah bagi tepat pada masanya. Sebelum ni dok kalut jaga mak sakit. Lepas mak meninggal, Allah hadirkan teman pengganti. Skrg dah hampir 7 bulan.

Bagi saya yg cpt dapat anak lepas kahwin ni, nasihat saya enjoy dulu the moment dgn husband😌 nanti dah ada anak kehidupan kita totally berubah. Jangan terlalu stress nak anak cepat, Allah akan bg pada waktu yg tepat sis.. in shaa Allah saya doakan yg baik2 utk sis

alhamdulillah terima kasih kak sbb nasihat doakan saya dan husband ada rezeki ya 🥺🤍

Sya hmpir sethun tggu khdiran si kecil sbb pjj dgn husband. Even ad yg ckp sy lmbt bt anak sy think positif je hehe. Hmpir genap anniversary pertama kami dikurniakan si kecil now dh msuk 2nd trim hehe. Jgn fikir byk sis, follow the flow kata org hehe

Normal je sis rezeki org berbeza, wktu yg tepat akan tiba. Jgn stress bila stress lgi susah nk lekat😮‍💨. Jgn risau sis amalkan folik asid brand pape je ok tp saya guna appeton 😁insha Allah cpt lekat😀

inshaAllah doakan kami ada rezeki ye 🥰🤲🏻

sy dulu 4 bulan kosong bulan ke 5 tau2 lekat kawin pun umur dh 30an masa tu ramai yg mulut bwg cakap kawin lambat2 susah nak dpt anak sy xpeduli sebab Allah yg bg rezeki bkn dari mulut org, yg penting jgn stress2

alhamdulillah, sis doakan saya jugak ye 🥺🤲🏻

Amalkan acid folic 3 bulan sebelum rancang nak pregnant. Makan makanan berkhasiat. Banyak membaca dan rujuk doctor utk rancang kehamilan. Yang lain, berdoa pada Allah SWT. Boleh follow FB Dr. Imelda Balchin.

sy consume folic acid dri farmasi je okay kan? before kawin dh consume, after kawin 2 bulan consume jugak then bulan ketiga stop consume but now dh consume balik folic acid 🥺

Normal sis. kat sni bnyk yg masih ttc smpi skg blm berjaya lg. saya ttc 4th bru berjaya 😊 kena sabar, ambil masa untuk bljr bnyk lg psl ttc, pregnancy dan yg sepatutnya awk belajr. 🙏🏻😊

normal. buat relex jer sis. jgn push. nanti awak stress. percaya lah Allah akan hadirkan bby bila tiba masa dan waktunya. Allah sebaik2 perancang. cuma pesan saya jaga pemakanan dan gaya hidup yg sihat

faham sis, ramai komen kalau boleh elakkan stress and jaga makan. thankyou ye, doakan rezeki utk saya dn suami 🥺🤲🏻

Normal . Sy 5tahun baru ada rezeki . Bila kita dah mula redha dn tawakal . InsyaAllah itu time yg best Allah akan bagi . Kunci kata adalah sabar . Jgn mendesak sesuatu diluar kemampuan kita

Soalan popular

Artikel Berkaitan