Jeluak 6 bulan

Hi momys nak tanya anak korang ada tak sejenis suka jeluak jeluak ni? Padahal anak dh masuk 6 bulan. Minum susu lebih sikit akan jeluak. Banyak dh tukar susu still mcm tu jgk.#firstmom #ingintahu #bantusharing

2 Balas
Tulis jawapan

Hi momys! Anak saya juga pernah mengalami masalah jeluak ketika berusia 6 bulan. Saya faham betapa menyusahkan masalah ini. Saya mencuba beberapa langkah untuk mengatasi masalah jeluak anak saya. Pertama sekali, saya pastikan anak saya mencukupi jumlah air yang mencukupi setiap hari. Selain itu, saya juga memberikan makanan tambahan yang sesuai dengan umurnya. Saya juga menambahkan probiotik ke dalam diet anak saya untuk membantu sistem pencernaan. Jika masalah jeluak masih berterusan, saya cadangkan untuk mencuba susu ibu atau formula khas untuk bayi yang mengalami masalah jeluak. Anda juga boleh cuba menggunakan botol susu yang sesuai untuk mengurangkan udara yang tertelan oleh bayi semasa minum susu. Saya harap tips ini dapat membantu anda mengatasi masalah jeluak anak anda. Jangan ragu untuk mencuba beberapa langkah dan terus mencari penyelesaian yang sesuai untuk anak anda. Semoga anak anda segera sembuh dari masalah jeluak. Terima kasih kerana berkongsi pengalaman anda! #sharingiscaring Voucher RM30 off 👉🏻 https://invl.io/cll7hzz

Baca lagi
4w ago

Sis bagi susu ape ye untuk ank suka jeluak ni?

sama laa.. 😭😭baru msuk 7bulan ni. kdg2 jeluak jugak

4w ago

mkn ok. susu je jeluak . cuma tak teruk dh. klau dulu siap muntah memancut