11 Balas

awak gdm apa? gdm on diet ke, ubat ke insulin? dia lain2. kalau on diet shj, tak boleh lebih dari 40minggu. kalau ubat atau insulin kena bersalin awal dari tu, tak boleh tunggu sampai 40minggu. kena tengok keadaan awak jugak. bacaan bsp macam mana, saiz baby, air ketuban semua2 tu. macam saya, saya gdm on diet. nurse ckp saya tak boleh bersalin lebih dari 40 minggu. kalau takde tanda nak bersalin langsung, 1 hari sebelum due, saya patut kena admit hospital. tapi saya air ketuban saya pecah masa 38w 6d. saya czer jugak tapi bukan sbb baby besar sbb gdm, tapi sbb baby dah berak dlm perut, tapi takde bukaan. tu yg kena czer tu.

kdng date yg doc bagi tu tak tepat juga... sebap tngo juga keadaan si baby..klau kluarga kami, smua lahir awal sblm date yg doc bagi tu...mcm sya juga, klinik satu bgi date lain, klinik lgi satu bagi date lain lgi...but its okay lh, jgn ikut sngat date tu..klau dah nak dekat2 date lahir tu, standby saja...smoga baby sis sihat ya..amin

macam saya on metformin sebiji je sebab bacaan tinggi waktu pagi. Lepas dah ambil metformin bacaan memang cantik sampai sekarang.. tapi tetap kena bersalin 2minggu awal. KK dah bagi tarikh dah. Kalau on diet control yang kena bersalin ikut due, tak boleh lebih dari due

Saya bukan gdm. Tapi setahu saya yang gdm memang kena beranak awal. Awak follow tarikh klinik mana yang awak follow up setiap bulan. Kalau follow up KK awak ikut tarikh KK. If awak gdm yang kena ceaser, usually awak akan dapat 1 tarikh khas untuk ceaser.

risauuu nyeee

GDM on ubat je yg selalunya doktor akan suruh bersalin awal. jauh juga beza 2 minggu antara dua tarikh tu. kalau saya, saya ikut yg 6/5 haha. tapi ikut lah sis follow up mana. dia akan ikut tarikh yg dia tetapkan.

sy gdm metformin dn insulin.. skrg 37weeks 3hari due 3hb 5 tpi kne serah diri 20hb 4 ni.. dpt tarikh serah diri dri hospital masa 33 weeks... ad followup hospital sbb ad history gugur berturut n molar pregnancy

Sy gdm on diet. 40 mggu sy da kene serah diri utk branak. X boleh lebih 40 mggu. Mula2 doc nak induce sy tp baby sy size besar mase scan kat pac, sy elective czer😊

Saya gdm on diet. Serah diri sehari sebelum due. Patutnya esok subuh kena masuk ubat. Tapi tengah malam pecah air ketuban terus emergency ceaser.

sya gdm on diet due 24/7 doc pom suh beranak tarikh tu tkleh lewat dri tu . sbb gdm sya tinggi . awl2x doc pesan mcm tu .

ikot tarikh kinik yg awak follow up.... kalau on diet ni..xlbih dr due..Tp kalau insulin 37w da kene bsalin dahh

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan