13 Balas

Bergantung saiz baby last scan tu, kalau besar better beli yg bukan newborn, tak pasal2 pakai sekali je nnt. Mcm baby saya lahir 2.75kg,pakai baju newborn tak sampai 2 bulan. Dah 2 bulan pakai yg 6m plak sbb baby dh 5kg. Baby dh start 1 bulan memg cepat membesar, better beli 2-3 helai je dulu, utk pakai kat hosp, nnt dh kuar bole minta sesiapa belikan lagi baju ikut kesesuaian baby. Tp kekdg org bg hadiah baju pun bnyk. Mcm saya beli baju 3 helai je, yg lain semua org bg.

xyah byk2. maybe 4 psg baju mlm n 4 psang baju siang. Size plak tgk pada fizikal baby. Mcm anak saya lahir 2.9 kg je,tp baju yg saya beli dia blh pkai smpai 3 bln mcm tu. Sbb nanti dia membesar, saya beli size 0-3 bln 3 psg lebihnya size 3-6 bln. Barut kena beli extralah sbb perut baby nak kena barut takut msk angin.

VIP Member

Sy bli bju NB 3psg ja, 3 lengan pendek & 3 lengan panjang. Then yg lain semua saiz 3 - 12bln. Baju NB baby sy pakai smpi umr 2bln. Sbenarnya depends dgn baby masa lahir sama ada kecil atau besar😊

VIP Member

saya beli both newborn and saiz besar sikit sbb xpasti baby keluar kecik ke besar. lagipun wpon newborn mgkin boleh pakai sekejap tp ade jugak brand yg saiz newborn tu besar dan boleh pakai lama.

VIP Member

Saya standby 10 pasang. 5 pasang baju siang, 5 pasang baru malam. Size pulak, 1 atau 2 pasang je yg saiz newborn. Yg lain saiz 0-3, 0-6, 3 - 6

X yh beli newborn bnyk sgt sis sbb baby cpt besar.klau newborn pn cari yg 0-3 buln ,3-6 pn sis dah boleh standby jgk

3 4 pasang je sis , sebab baby cepat membesar . kalau da tak muat nanti bole simpan kan tok adiknye nanti 🤭 .

Beli saiz 0-3 month terus. Newborn takyah pon takpe. Saiz 3-6 bolehlah beli masa baby dah 2-3 bulan ke.

VIP Member

Beli besar sikit sis. Babykan baring ja, x ketara pun kalau pakai besar sikit. Boleh pakai lama

Untuk newborn sy beli campur saiz 0-3m dgn 0-6m..campur2 baju tgn & seluar pendek & panjang..

Soalan popular