12 Balas

Sy mkn pil perancang je..beli kat farmasi.sbbnya kalau mkn pil kalau hormon xok blh tkr yg lain.kalau cucuk ke,psg alat ke mmg pyh dh nk tukar n amek masa..sbbnya ramai kwn sy bdn naik mendadak kalau merancang xsesuai dgn hormon bdn

Ya awk..terus pergi farmasi nti diorg akn suggest yg mana sesuai.kalau awk menyusu ank nti dia bg lah perancang khas utk menyusu baby. Sy sblm ni mkn cerazette tp mhl sgt rm50 sebulan sahaja..tp mmg ok brt bdn maintain Skrg ni sy dh tkr kpd oralcon..sesuai dgn bdn sy juga n murah je rm20 sekotak utk 3bln

masa sy baru nak start ambil pil, saya consult dgn doc kt kk je..sebb kebetulan ms tu checkup. Minta doc terangkan cara makan pil dgn betul, pastu beli kt farmasi. Sebab pil yg saya nak mkn tu ada kt farmasi luar je.

sy rancang sendiri. nurse selalu cakap "ko jaga jaga 😂" Alhamdulillah skarang ank dh masuk 6bln. semoga boleh capai target ank masuk 2tahun baru nk rancang ad baby 😁

Bole da tu tambah sis

Saya ambik di swasta Pil pernah, depo pernah, now pakai iucd Semua di swasta Kalau nurse kk tanya bagitau ja ambik di swasta so dorang takkan tanya dah

Ouh saya tak pernah lg amek perancang

Kalau saya beli kat farmasi jer.Bergantung dari org juga ada nak ambik kat kk atau swasta.Tapi kalau saya beli jer kat farmasi.

kena try dulu sis baru tahu serasi ke tak dgn bdn.

saya cucuk depo jer empat tahun guna dua tahun lepas saya berhenti dan alhamdulilah lagi sebulan nak bersalin doakan saya

Tahniah dear , alhamdulillah amin semoga dipermudahkan segala urusan

VIP Member

mana ² boleh pergi sis. tapi mcm sy rancang sendiri. kalau bersama xbg masuk.. 'buang luar terus ' ..hehehe

boleh je, beli pil shopee pn boleh.. kite nk kk sbb free

rasanya bole je nak g mana pun.

boleh. sy depo cucuk kt swasta

Soalan popular

Artikel Berkaitan