3rd trimester and berat badan

Moms kat sini yang dah masuk trimester ketiga berat macam mana? Okay ke? Maintain or turun? Atau makin naik? Meh lah share ๐Ÿ˜ #firstmom #bantusharing

27 Balas
Tulis jawapan

Sye 2 minggu lepas g appointment berat turun.. total kenaikan berat 29week naik 5.7kg dah..huhu dr kata ikut bmi sye boleh naik 2kg xleh lebih..total berat sye leh bertambah smpi 9bln nnti 16kg huhu..dh minum air gula xsangkut Alhamdulillah...dlm sejarah hidup skrg paling berat dah besar 69kg ๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜…dr still minta sye still mkn suku2 separuh byk mkn buah dan sayur hijau.stop heavy food sblm 8malam.mlm2 kalau lapo just snaking buah dan air msk aje.No air manis ..just juice buah allows kalau nk jaga brt bdn

Baca lagi

before ni berat saya turun naik je dalam 1-2kg. tapi masuk 3rd trimester nafsu mkn bertambah sampai naik 4kg tak sampai sebulan. saya macam tak percaya juga sebab tak nampak perubahan pada badan. maybe perut saya kecil. nurse inform utk minum air gula kali ke2, alhamdulillah normal. baru2 ni ada check up naik lg 1kg. tak pasal2 kena check tekanan darah setiap 2hari sekali. nurse dah inform dalam sebulan tu cuma boleh naik dalam 2-2.5kg je. doakan saya ye mommy sekalian.

Baca lagi
2y ago

Memang macam tu lah kaedahnya sis. Dalam seminggu cuma boleh naik 500g. 2 minggu 1kg. Kalau 4 minggu bersamaan 2kg je boleh naik. Kalau naik berlebihan dalam masa 2 minggu atau sebulan, lebih dari yang sepatutnya cek BP 2 hari sekali lah jawabnya. Jaga portion makan je sis. Sebab berat badan kita kan bercampur dengan berat baby, water, placenta. Tu yang rasa berat naik berganda2 tu ๐Ÿ˜…

turun naik. berat sblm pregnant 62kg. overweight. lepas pregnant naik paling tinggi 64.5kg. Turun naik kt situ je. Kdg 60.1kg, 61.3kg, 62kg, 63.1kg, 62kg, 62.3kg, 63.3kg, last check 64.5kg 3rd trimester 32w5d. ๐Ÿ˜…๐ŸคŒ๐Ÿป Xda alahan yg truk sejak awal pregnant. Selera mkn je on off. GDM on diet control. Diet suku2 separuh.

Baca lagi

Now 33weeks. Mestilah naikkkk sis, rancak dia pergi ๐Ÿคฃ sebelum pregnant 75kg, start pregnant 81kg now 90kg. Tp nasib dalam kenaikan yang dibolehkan, kalau nak naik lagi untuk tumbesaran baby yg sihat, ku relakan jiwaโ€ฆ.asalkan baby sihat. Harap lepas bersalin & pantang dapat la berat 70kg semula

sy dari awal pregnant berat susah nak naik. masuk 7 bulan fuhhh mendadak naik 4.7 kg berat. doktor kata sy dan baby overweight. tapi pelik sbb tak nampak plak mana bahagian badan yg terlebih kembang tu kecuali Perut sy je ๐Ÿ˜‚ so doktor suh diet and dalam 2 minggu berat cuma naik 1kg je.

masa booking berat 59.2kg..dpt alahan teruk smpai baby 5 bln, berat drop smpai 56kg & now 30w, berat dh ok balik,59.4kg.. 2weeks naik 300gm je,nurse kata ok sbb xboleh lebih 300gm smggu naik sbb sy gdm on ubat.

2y ago

Kira okay dah tu sis. Saya baru 28w3d appointment setiap 2 minggu sebab HB low. Tapi berat maintain je. Dalam masa 2 minggu if berat saya naik 1kg pun still no problem. Macam appointment hari ni timbang tadi naik 100g je. Terkezut ๐Ÿ˜†

Naik dengan jayanya ๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚ since takde morning sickness dan selalu berselera. Sekarang dah 32w naik 12kg total. Dua kali minum air gula tapi alhamdulillah okay takde gdm ke apa

2y ago

Check up macam biasa je. 2 minggu sekali. Tapi nurse ada pesan kalau pasni naik mendadak jugak kena minum air gula lagi ๐Ÿ˜…

Sebelum ni berat turun 0.5kg sebulan sbb alahan x makan nasi. Bila dah habis alahan berat naik 3kg terus sebulan. Skrg kene cek bp 3 hari sekali. Lg 2 minggu baru minum air gula ๐Ÿ˜€

2y ago

Saya pun pernah berat turun 1.5kg lebih kurang masa alahan 1st trimester. Padahal turun sikit je sebelum tu berat 45-46kg macam tu. Cukup sebulan waktu appointment sekali timbang naik sampai 50kg. Misi terkejut beruk ๐Ÿ˜‚ tak pasal2 selang 2 hari kena datang KK cek bp. Tapi dari situ saya terus control portion makan sampai berat dah maintain. Setiap 2 minggu appointment bila timbang je akan naik tak lebih dari 1kg. Btw saya appointment setiap 2 minggu sebab low HB ๐Ÿ˜…

Berat sy pon maintain dr bukak buku smpai skrg. Sy ade gdm tp on diet. Susah jugak klu tak naik berat pon doc n nurse bising kat kk tmpt sy๐Ÿ˜…๐Ÿ˜…๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚

now 28w..berat naik 2 kg stiap dua minggu appointment ๐Ÿคฃ hari khamis lps bru repeat minum air gula. harap2 ok la je la kputusan darah nnt๐Ÿ’ช

2y ago

nurse kkia tmpt sy, dorg ckp if sangkut, dorg akn tros bgtau hari kputusan kuar. Tp ada je yg dorg trlps pndang, jd lps due minggu or time next appointment bru bgtau sangkut..