βœ•

64 Balas

Makan jambu batu, minum air jambu batu.. Elakkan minum segala jenis kafein, sy masa pregnant hb drop sampai 7, terus kene inject inferon kat punggung, ade kesan inject tu sampai sekarang, anak da setahun da πŸ˜‚πŸ˜‚

Sye pun td check up nurse kta hb turun.. 10.9 lak.. selalu 12.. huhu dia soh beli gk iberet kt farmasi.. hadoiii nk kne cari jmbu batu lah lpas nih.. hari2 mkn.. tekak mmg rsa nk mkn jambu pun.. πŸ˜…πŸ˜…πŸ˜Š

Sy amek milo setiap hari pastu zincoofer je..hb naik setiap bln..smpi nurse xbg amek zincoofer dh sbb terlalu tinggi drah..try la amal milo jugak..sehari skali pon ok..hb skrg dh 14..

Milo,teh,coffee x elok masa pregnant sbb dia serap iron utk kita and baby...mgkn hb naik tp yg lain2 x ckup utk kita and baby...sya mkn maltofer hb naik je tp iron x ckup da kena top up and dokt suh stop susu...

Elak kan minuman ber caffeine.. Kopi, nescaface, tea tu semua x blh.. Nurse dkt kk baru ckp td.. So hb akan cantik kalau x minum caffeine.. Caffeine tu yg drop kan hb kte..

yups. sy pun tau minuman tu mmg xboleh minum sbb x boleh serapkan ubat yg kita minum.sya dri awal kandungan milo pn x minum apa lagi tea , kopi dan nescafe dan yg lain2 mmg x minum keculi nestum

sy takkan skip mkn ubat obimin dgn air sunquick sebelum tidur. pastu banyak mkn buah jambu batu dan kurma. Hb sy mula2 12.5 pastu turun 10.7. skrg dah naik semula 11.7 ☺️

Hi sya pun sama low hb smpi jumpa Sangobion. Boleh jumpa kat farmasi. Sebiji sehari next appointment hb boleh nmpk peningkatan. Makanan yg sihat mesti continue jugak ye.

Tadi baru terbaca dekat papan info kk. mkn hati/ daging/ bayam/ kekacang/ kerang. Lagi dah tak ingat πŸ˜… tetiba no kena panggil pulak. Nurse pernah ckp mkn jambu batu

Saya amalkan susu lazz kurma allhamdulillah sekrg dah 35w hb mantain 13... Ubt kk saya jrg mkn .. seminggu dlm 2,3 kali ja ... Sebab selalu lupa hahhaha ....

Try maltofer beli sendiri kat farmasi sis. Kemam je cm gula2. Doc sy suggest makn 4 biji sehari. Alhamdulillah naik hbnya. Dari 10.7 jadi 11.6 dlm mase seminggu

Pagi t/hari ptg n mlm sis. Doc yg suggest kat saya sebb hb rendah

mule2 sy mkn iberet xjln,zincofer pun xjln...so sy beli kt frmasi...sangobion...Alhamdulillah...stkt nie...xpnh lgi rendah...sy mnum dgn air oren..

Soalan popular

Artikel Berkaitan