Anak 8bulan belum merangkak

Hi mommy semua..sy nak tnye normal le klu anak 8bulan masih belum merangkak..bru angkat2 montot..dduk pn belum..

4 Balas
Tulis jawapan

Anak yang berumur 8 bulan dan belum merangkak adalah perkara yang biasa. Setiap bayi mempunyai perkembangan yang berbeza-beza. Bagi sebilangan bayi, mereka mungkin bermula merangkak lebih awal manakala yang lain mungkin mengambil masa lebih lama. Jangan bimbang terlalu banyak. Anda boleh memberi anak anda lebih masa untuk berkembang sendiri. Beberapa aktiviti untuk membantu memperkuat otot dan kemahiran bergerak anak termasuk memberi mereka peluang bermain di atas perut dan merayaukan mainan-menyeret atau objek yang menarik bagi mereka. Jika anda masih bimbang, adalah baik untuk berbincang dengan doktor kanak-kanak untuk penilaian lanjut. Tetapkan minda anda untuk memberi sokongan kepada anak anda dalam setiap langkah perkembangannya. https://invl.io/cll7hzz

Baca lagi

saya pun agak risau sebab baby saya pun 8bulan tapi masih tak merangkak,duduk tapi kalau mengesot laju betul . cuma dah ada nampak anak saya cuba angkat badan je pastu sambung mengesot balik 😂 risau juga saya . saya positif jela mungkin anak saya lahir tak cukup bulan . lambat sikit . beza seminggu je dengan anak buah saya tapi dia dah pandai merangkak dan duduk sendiri bulan lepas . anak saya agak lambat sikit . risaunya lah

Baca lagi

anak sis berat brpa? normal tu. setiap anak kan tak sama. mgkin nk terus berjalan. atau mgkin sbb badan dia berat sbb tu dia takleh agkt badan. mcm ank adik sy gemuk. 7bln dh takleh merangkak lgi

normal..ikut pengalaman saya setiap anak ada yang cepat dan ada yang lambat... Alhamdulillah 🤲 anak saya no 6 ni paling cepat 8 bulan laju merangkak..duduk.berdiri...duduk berdiri..