13 Balas

VIP Member

hi sis, saya pun baru keluar dari hospital kena admit sbb anemia during pregnancy. sy muntah teruk and alahan teruk. so dktor bg saya ubat tahan muntah, tp tak digalakkan utk makan setiap hari. makan bila perlu shaja. sbb ubat tahan muntah dktor kata akn beri effect kepada kandungan, so dktor tak sarankan ambil or mkn setiap kali. even dktor u ckp utk ambil setiap kali, tp cuba u elakkan utk makan ubat tahan muntah stiap hari. fight alahan tu dgn some of food yg boleh u makan, is like a fruit. janji jgn perut kosong 🌸 takecare sis

Tu lah risau jugak ambil ubt tu sbnrnye.. tq awk sudi share dgn sy ❤️

ikut je sis saranan doc gov tu.. dia yg tahu keadaan kita.. lgpun sis muntah smpai admit ward tu dikira teruk. doc xkn bg kalau ia mudaratkan.. mybe maksud doc slagi sis duk muntah2 tu jgn skip ubat tu.. bila dh kurg rasa nk muntah kurgkan ubat bila perlu.. doc swasta ckp mcm tu sb sis bgtau dia muntah dia xnmpak keadaan sis yg sebenar sb sis jumpa dia one time kn tu yg dia ckp mkn bila perlu.. so kerap muntah kerap la mkn ubat.

ye sy faham.. sy pun mcm sis masa 15weeks..sampai hydrated, vertigo seminggu terbaring xboleh bangun.. buka mata je muntah.. harap ubat je utk bertahan.. semoga sis cepat sihat dn kuat untuk baby..

teruk sgt ne Smpai boleh masuk hospital..🙄 awal kehamilan perkara biasa ibu hamil akan alami simptom begitu.. saya awal kehamilan pun loya2,muntah2,pening kepala,xselera mkn,perut tidak selesa..tapi kita ibu kena kuat lawan jgn ikut kn sgt badan ne..caranya "minum air halia panas suam" UTK kurang angin dlm badan tu sbb kita xselera,loya..atau pun "ubat veloxin" ibu hamil yg alami simptom itu.

😘👌👍💪🤲

sama keadaan kita sis..sy wktu 8weeks mmg asyik drip air je ke hospital..mmg alahan kuat sngat ..puas org cakpa kuatlah apa,tapi kita nie yg laluai nie dh seupaya kuat dh tahan lawan dgn alahan nie..mcm sy hri tu sy ambil bila perlu je sis..mksud mcm sy bekerja kan, hri tu mmg muntah dri awl pgi smpai ke tghri sy terus mkn..dr kk sy yg cadang mcm tu..semoga sis kuat ya ..

TapFluencer

Kalau boleh jangan ambil la, saya bekerja di pharmacy.. saya akan galakkan ambik lemon campur dengan air untuk elak muntah tuh, Alhamdulillah customer cakap da kurang alah sikit.. tapi jangan ambil trlalu bnyak la, klau boleh ambik buah- buahan, elak makan pedas,keju macam tuh 😊

Saya pun makan ubat tahan muntah ikut waktu semasa alahan masih teruk. Lepas dr tu, bila rasa dah boleh tahan dgn alahan, kurangkan makan ubat tahan muntah hari demi hari, sampai la dah tak alahan 😊

Ok sis terime kasih ❤️

try cari vitamin yang tahan muntah selain dari ubat tahan muntah, kalau mcm saya ,saya amik vitamin iberet , tu klinik gov yg bagi untuk control tahan muntah and plus dia menaikkan hb juga

Awal trimester dulu pun saya makan ubat tahan muntah everyday, then bila dh nk masuk 10 weeks kurang rasa nk muntah, so saya makan bila perlu je

betul... awal kehamilan tu normal.. mmg terok. demind pada badan masing2 nama pun pregnancy.. saya mula2 pun terok muntah2 sampai 5 bulan.

Rasanya tak mengganggu. Cousin sy makan tiap hari rasanya, kalau tak memang teruk asyik2 muntah.

Soalan popular

Artikel Berkaitan