Minum air gula

Hi mommies..Next appointment saya 24w nnti nurse ckp kena minum air gula & cucuk kancing gigi. Dkt nota yg nurse tulis kena mula puasa jam 12am dan 8am esoknya minum air gula di kk. Persoalan saya, sepanjang puasa mmg tak boleh minum air kosong langsung ya? Terlupa nk tanya nurse tadi lepas balik dari klinik baru teringat πŸ˜… #1stbaby Flow yg nurse inform tadi: 1. Ambl darah & urine 2. Minum air gula 3. Tnggu 2 jam (sementara ni prgi jumpa Dr, nurse & cucuk kancing gigi) 4. Ambil darah semula

9 Balas
Tulis jawapan

Saya 14w kena minum dah, sbb risiko obese dgn ada fmily history. Betul dah flow tu, tapi sbb masa tu sya masih 14w, cuma tak cucuk kancing gigi lagi. Saya puasa strt 10pm hri sblum, pergi KK awal sbb nk dapat air gula suam2, heheh,kira ke dorg bt borang sbb sya tumpg KK di kg saya,lps tu trus amik darah and minum trus air gula, lps 2 jam dtg balik, tapi dlm tempoh dua jam saya minum je air kosong sikit, sbb tekak saya mcm dah angin mmg rasa msam dah, and air gula tu lagi rasa tekak lain mcam. Hehe balik tu trus lena sbb than muntah sama. Nasib x muntah, sbb misi tnya lps tu, ada muntah tak, kalau muntah kena repeat. Saya kebtulan blik kg, so tumpang KK sna, kalau tumpang kena tggu dapat result dalam 3 hari macam tu jugak, sbb resultt tu nk jd rjkan KK yg kita ddk skrg. Kadang ada KK sediakan je air kosong, boleh je sis minum, kalau ragu2 masa amik drah tu tnya boleh ke x minum air kosong. hehe

Baca lagi
1y ago

air gula ke tu kalau dlm tempoh menunggu 2 jam tu kita muntah kena minum balik ? atau pun lepas je minum air gula terus muntah kena repeat.