35 Balas

hari ni ngam2 hari ke-14 anak sy check kuning. alhamdulilah turun dari 12 ke 4.4 dalam masa 4hari doc bagi gap. time kuning mmg saya bg fully fm setiap 1-2jam ikut demand anak sbb makin hari anak mbesar 2-3oz n pasti kan anak berak n kencing kerap n berwarna kuning. lepasni boleh la continue balik BF.

Baik beli ubat di klinik. X semua klinik ada jual. Kesian dy kena cucuk. Anak saya pun cmtu. Tokwan dia belikan ubat dkt klinik. Kena rajin bg air putih. Alhamdulillah 1 malam ja duduk ward bawah lampu. Saya sbgai ibu sedih sgt tggal ank kt hspital sorg2. 1 malam nngis non stop

Kalau tak buat macam tu nak ke anak kena dduk wad sorg2 then cucuk kat kaki tangan hari2? Sanggup tengok?

VIP Member

Hi sis. Just teruskan bf baby . If bacaan jaundice still naik, sis boleh try sewa mesin fototerapi tu untuk pantau dekat rumah. Kadang2 ada kes prolonged jaundice disebabkan susu ibu, tapi its normal. Harap sebelum 14 hari jaundice baby sis resolve ya. Stay strong! 💕

Cuba campur dgn susu formula.. Anak saya prolog jaundice, last2 Doc Paeds suggest baby utk minum susu ibu + susu formula. Kdg susu ibu tak sesuai dgn baby. Anak 1st fully bf, anak 2nd susu botol 😬 Cuba la ikthiar. Mcm saya bersalin swasta, staff hosp bg susu Enfalac.

sy teruskan susu badan tiap 2 jam sbb doktor ckp kt nurse kt ward paed tu utk utamakan susu ibu berbanding formula. keep going ya. anak sy warded 4 hari room in dgn saya tp alhamdulillah anak sihat and jarang sakit sbb sy continue susu badan sampai 2 tahun 9 bulan 😁

anak saya pun kuning masuk wad 1 malam haritu, waktu melawat mmg saya df baby. tp saya mmg mix fm & df, dan ikhtiar mandi kan baby dgn daun kucai. bacaan dari 176 (masa keluar hosp) turun ke 44 (masa check up kat kk keesokan harinya), terus kuning tkde awak.

baby saya sampai habis pantang jaundice, saya pun dh taktahu nak buat apa. Last cek 45hari, jaundice dia 4. Lepastu dah x cek lagi, so saya agak2 maybe hari ke 50 60 mcmtu kuning dia fully hilang. anak saya full bf

Kalau saya ank saya kuning saya selang seli kan susu badan dgn air glugus 2onz...inshaallah ank sedara pernah kena sampai 17 kuning nya... Smpai nk kena masuk wad tapi sekali aja saya bagi 2onz air glugus terus turun 9

Segala jenis air selain daripada susu ibu atau susu formula adalah sangat bahaya untuk baby ye, Puan. Mungkin sesuai untuk baby Puan tapi tidak untuk baby lain.

kdang ada baby yg x ngam dgn susu mak dia awal2 tuk turunkn kuning ni.... lagi better pakai formula dlu smpai hbis kuning then myusu dgn susu ibu ...

Betul sis... Kadang2 pemakanan yg ibu makan pon x sesuai dgn baby..

Macam sy lagi susukan badan lagi naik tinggi last dia warded kuning sy suruh nurse bg susu fm je trus kuning dia hilang dalam sehari je sebab sy ni darah o+ baby pun darah o.

Soalan popular

Artikel Berkaitan