6 Balas

sy hari2 spray minyak iodin kat luka saya walaupun still rasa sakit. tapi nak cepat sembuh je and nak berjalan elok macam orang lain. tiap kali nak tukar pad sy akan spray iodin tu kat jahitan sy, lepastu sy makan vitamin c khas utk luka jahitan. sy mnum air oren utk cpt baik luka. tp kenaa jaga makanla. trsilap makan je memang lambat sikitla nak baik. sy hrni dh 23 hari jgk brpantang tp dh blh duduk mcm biasa. dh blh jalan laju 😅. kdg2 xprsn diri tu msih sakit, tp terlebih laju berjalan. smlm2 sy rse sakit dkt jahitan sbb sy makan nsi mnyk. rse cm jahitn tu trbukak pun ade sbb pedih ble kena air. tp nk xnk sy ttp spray jgk bnyk2 .. eskkan tu dh xsakit. cuma benang je still ade lg.

luka saya macam melecet nmpk merah merah dlm tu, tapi bila spray ngn air garam tk rse sakit, even kencing pon sme, just nk keringkn cepat je, puas makan oren tiap hari pstu dh sapu gel hydrocyn tu, harap kering la lps hbis pantang😭

VIP Member

Sy hari ke 13 dah, still ada benang jahit luka. Basuh dgn air paip, keringkan dgn tisu, letak iodine yg hospital bg & kerap tukar pad. Mmg take time sikit sbb darah & air kencing lalu kt situ. Tp time pedih tu, bersabar jelah 😅

Cuci ngan air paip suam je. Makesure keringkan betul2 before tukar pad tu. N setiap kali kencing sy akan tukar pad baru. Alhamdulillah, harini hari ke-9 luka jahitan da ok. Sy da bole bjalan mcm biase.

sy amalkn mkn buah oren hari2..lps tu sy cuci pkai air paip je, makesure tiap kli lpas mandi kna bg tempat jahitan kering dan rajin tukar pad..sy setiap kli ke tandas terus tukar..

Cuci guna air paip sahaja. Banyakkan makan buah oren. Saya luka seminggu dah kering & jalan laju pun tak rasa apa dah 😁

Makan buah oren setiap kali bila time makan

Soalan popular

Artikel Berkaitan