7 Balas

1) baca laillahailla anta subhanaka inni kuntum minazolimin 2) ina fatahnalaka fatham mubina 3) sakit macam mana sekali pun, tarikh nafas dan hembus buat setiap masa lagi2 waktu betul2 sakit, ia akan mengurangkan rasa sakit 4) buat squad, jalan itik minta bantuan suami kalau x larat.. 5) minum air banyak 6) masa nk teran tu dgr apa yg doc bg arahan dan lakukan... alhamdulillah, Sy baru hari ke 31 melahirkan secara normal.. Sy lakukan semua tips diatas dan saya melahirkan tanpa rasa sakit alhamdulillah dipermudahkan sgt2...tanpa epidural dan ubat tahan sakit..hanya sedut gas, tetapi saya diuji untuk buka jahitan semula kerana ada darah beku. betul, bukan semua org boleh merasainya, tp kita kne yakin pada Allah, dia akan bantu kita... ❤️

1) belajar control pernafasan awak semasa contraction berlaku. boleh mempercepatkan bukaan berlaku 2) zikir/doa nabi yunus. sentiasa zikir sepanjang awak rasa contraction 3) surah maryam 4) boleh buat senaman utk cepatkan bukaan if awak masih ada tenaga 5) pasti kan awak minum atau makan kurma supaya awak ada tenaga semasa meneran 6) paling penting dgr arahan nurse/doctor bila awak perlu push

sy amalkan zikir nabi Yunus ketika contraction hebat menyerang. sepanjang perjalanan ke hosp dan dlm LR,sy zikir. Alhamdulillah prosed berjalan lancar. anak 1st sampai hosp terus bersalin. anak 2nd 4 jam bersalin dan anak 3rd 1jam setengah sampai hosp bersalin. masa pregnant pun ada amalan² lain yg sy buat sebagai ikhtiar dan tawakal

1. masa sujud rakaat terakhir,sebelum duduk tahiyat akhir,sy berdoa dlm hati minta Allah permudahkan urusan sy bersalin. lepas solat sy doa yg sama selain minta doa yg lain. 2. setiap hari tak pernah lupa minta maaf dgn hati yg tulus pd suami,minta suami doakan sy bersalin dgn mudah tanpa apa² komplikasi. 3. masa kucing tengah makan,sy usap² badan dan kepala kucing tu sambil cakap,minta c meow doakan pd Allah semoga sy bersalin lancar. Nampak mcm lucu,tp sy buat mcm ni utk 3 kandungan sy. 4. hujung² trimester kerap bersama suami,walaupun penat dan tak larat tetap gagahkan diri. air m**i suami sebagai perangsang contraction secara natural 5. setiap hari sental lantai toilet dlm posisi mencangkung. aktifkan diri,jalan2 sekitar rumah setiap hari jika larat *Alhamdulillah,proses bersalin lancar. sakit tu jgn ckp la,memang rasa nak mati. contraction non stop,mungkin sebab tu bukaan serviks cepat. Lg 1,bersalin 3 anak sy dpt nurse dan Dr wanita. tiada Dr lelaki dan nurse serta Dr pelatih

zikir nabi yunus...sy bersalin czer 2kali..alhamdulillah time czer dan lepas czer sy x sakit...doa ni amalan saya amalkan ..insyaAllah dengan izin Allah

zikir nabi yunus sis , masa dalam lb 4 jam , zikir ni la saya baca menahan sakit contraction alhamdulillah semua smooth je 😄

boleh amalkan surah al-fath ayat 1 sambil usap perut ke bawah

Amalkan surah Maryam sis & banyakkan baca doa Nabi Yunus

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan