26 Balas

ank first masa sy check 26 weeks doc kata girls... siap tunjuk jelas... sbb sy teringin nk ank first lelaki tpi Allah bgi perempuan... sbnarnya firasat sy kuat kata girl tpi nak boy sbb first bby kn...tkpe lah syukur alhamdulillah janji sihat mybe ad sbb knpe Allah bgi perempuan... lahir pon mmg perempuan.. now sec baby x thu lagi boy ke girl... klau girl pkai bju kakak dia blik... klau boy, ermmm mmg kne shopping baru lah nmpk nya..

Sama la mcm sy. Mse scan doc ckp girl.. 3 kli scan 3 kali doc ckp girl.. Bila org tny kite ckp gender ape, msti ckp mcm lelaki je tgk perut kau ni.. Ko scan je pmpn nnti klua lelaki.. Tp firasat ni mmg kuat bby girl.. Sy bli kn bju2 dia pun mmg girl.. Alhamdulillah... Mmg dpt bby girl.. Already 4 months 22 days..

Sy alami gk hritu mcm awak ni.. bila ckp girl sbb dh buat details scan ada ckp cmtu.. tu beli baju unisex.. smp la almost warded kt HKL n staff nurse scan dia tny "Pn dh tahu gender baby" sy ckp hritu scan girl.. ok btul.. tkbeli baju girl tp tetibe ramai nk sedekah baju baby girl smp tkde ruang nk letak.. lgpn firasat rasa girl jgk.. sama gk tk ksh girl oe boy janji anak sht sempurna kan..

Kita pn cmtu jgk bila kita ckp gender boy eh dye ckp jgn ykin sgt.. firsat sy kuat mngata kn boy.. ape pn jnji bby siht dah lah.. so 5x scn ttp nmpk gender boy jgk now sy dh nk msuk trimester 3 persiapn pn dh siap smuanye.. moga ape impian sis nk girl trtunai hjt nye.. doa yg baik2 yew.. insyaa ALLAH.. Amiin..

Masa saya baby yg second ni, scan2 memang girl. And diawal pregnent pon firasat mengatakan bby girl. Even mulut org cakap itu ini, biasala kan takleh ditutop. And bila shoping barang baby bykkan beli yg unisex walaupon tahu dlm perot tu it's girl. Alhamdulillah kelua kelua memang girl 😘

Sy scan masa 20 weeks doc ckp girl. Pas tu masa 26 weeks wat detail scan ckp girl juga... Sekarang da 30 weeks, da siap beli brang2 bby da.. Sy beli unisex tapi abah dia xcited beli baju semua warna pink2.. Semoga ank ibu nanti sihat dan sempurna na syg... 1st baby... 😍

Alhamdulillah...saya dah buat 3 kali scan...scan biasa, doktor cakap nampak macam boy..so tak yakin sangat...bila details,tak nampak sebab kepit kaki...buat yang kali ke 3, alhamdulillah baru nampak bird2..baru nak tunjuk... sekarang dah 24 minggu,3 hari..

Saya belum scan lagi tp dah beli brg baby, buat persiapan awal, yela dgn kes makin meningkat lg, takut jd apa2 masa akan dtg jadi decide beli brg baby awal. Baju saya beli unisex, tp bile check kat rumah mostly warna biru. 😂Instinct kata baby boy.

Sy pun scan doc kata cnfirm girl.. Scan 5D..masa 24w..naluri sy pun kata girl.. Mmg excited nk bby girl kali ni.. Excited nk beli brg2 baby girl.. Tp ada yg kata xleh yakin sgt.. Ni masuk 7m tak prepare beli apa2 brg bby lg..tggu nk scan pula tgk.

Saya buat detail scan hritu , 25week Doc scan ckp baby awak kepit ni (baby girl) Tapi masih rasa was2 sbb tak nmpk real kan jd saya beli baju baby unisex , taktahu kadang2 rsa baby boy dlm perut Teringin nak boy sebab anak yang dah 2 org girl

Soalan popular