4 Balas

Sis cuba mnum ssu untk ibu mngndung..n sis try mkn mnis2 coklat untk naikkn brat bby.. sya pn mcm sis jga bby kcik..36w dh kna branak czer..sbb bby dh lemah..bila bby dh kluar bru tau pnca rpnya tali pusat ada msalh sbb tu bby x dpat apa yg sya mkn..bby sya lhir 1 kg je..1 buln dia ddk nicu..

Saya takut nak makan manis sebab ada gdm on diet. Sebab lepas saya keluar ward sebab demam denggi terus baby tak besar. Tu saya risau. Saya hilang selera makan dekat 3 minggu masa tu. tapi sekarang baby sis dah okay ?

try makan nasi + protein lebih.. contoh ayam, daging, salmon.. buah mkn dragon fruit, avocado.. ubat klinik jgn skip, tu bantu utk perkembangan baby.. Boleh makan yg manis2 jg mcm coklat, aiskrim, jus.. boleh je makan klu ada gdm tapi kena control..

sis cubala mnum susu atau mkn vtmn utk selera mkn sbb sya bwt mcm tu lpstu ubat yg dbgi dctr kena mkn jgn x mkn skip" sbb ada asid folik utk pkmbngan bby tu

sya pn ada mkn manis" coklat" donut" tp x slalu sbb tkut tibal gula naik tp syukur ok jg skg sya 35w

Soalan popular