18 Balas

bersyukur kalau takde alahan sis, jangan diminta. InsyaAllah kalau dah upt double line pregnant lah tu. saya 1st & 2nd jenis alahan teruk sgt sampai admit wad sebab kena masuk air. ini pregnant yg ke 3 dah nak masuk 7weeks hari² doa jangan lah ada apa² alahan. saya fikir positif InsyaAllah baby sihat, baby ada dalam kandungan..

Sy mula2 dulu xde alahan,masuk je 6w terus alahan.. Tp alahan ptg smpi mlm😆lepas je maghrib terus lembik.. Mlm2 perut kembung dan asyik kentut je.. Sy dah 8w4d tp xbooking lg appointment utk buka buku pink.. Jd mls je nk pg kk awal2 ni.. Takut jugak kalau lmbt booking nurse mrh nnti 😅

Sy dah wasap nurse.. 29/12 tarikh buka buku pink.. masuk 12w baru boleh buka buku 😂 ingtkn dpt awal dr tu

Saya pun sama, tiada apa apa alahan alhamdulillah syukur. Boleh makan semua cuma sakit payudara, lagi lagi kalau baru bangun tidur. Letih yang teramat sangat dan mengantuk jee. 2nd trimester ni tak tahu macam mana pula hihi

awak patut bersyukur awak takda alahan pape , kitaorg yang ada alahan ni harap sngt alahan ni hilang secepatnyaaa , taksanggup la mcmni nak makan apa pun tkbole pastu asyik muntah sampai manjang kuar darah ajee 😭😭😭

xsemua org ada alahan sis , syukur la xda alahan rezeki tu 😅 anak ptama dan kedua sy x da alahan langsung smpai brnak mmng selesa sangat time tu , anak ketiga teruk alahan smpi xde tenaga 😌 harap la ke4 ni xde alahan

jangan minta sis. takda alahan laaa semua mak mak inginkan. 😭😭 saya ni kerap sangat mual and senak dada. enjoy je ur pregnancy. boleh jadi earlier pregnancy takda mual. towards nak deliver nanti baru start alah 🥴

Dear, saya pun takda alahan cuma pening sedikit. Payudara pun membengkak. Bila scan mmg ada janin & jantung pun dah berdegup ❤️ jangan risau ya, lebih baik takda alahan. Nanti awak yang letih nak hadap alahan teruk

Sama macam saya. Nak masuk 6 week . Alahan takde langsung. Tapi cek pregnant 5 kali mmg upt double line pekat. Lagi 1 week nak scan . Selagi takde bleeding or apa apa sakit teruskan kehidupan mcm biasa.

Kannn saya Dah masuk 7 minggu tp alahan takde cuma satu jer payudara mmg sakit tu jer yg lain biasa . tu lah buat sy macam tak percayaaaaaa ade ke tak bby 😭😭😭

VIP Member

sy ank first pun tkde alahan lngsung . skrg preg 6week pun tkde alahan lngsung skit ii bdan je brsykur la tkde alahan hhe. klau tkckup mkn ksian kt bby tkckup zat

sama macam sya .. sya da scan 6w aritu ada heart beat da syukur ... sya pon skrg ni alahan xda cuma buah dada sakit mcm menyengat tu .. inshaa Allah ada rezki sis

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan