17 Balas

normal sis..better jgnlh ada morning sickness.....MCM saya anak ke 4 Dr mula mengandung hingga 6bulab alahan yg amat teruk .... MMG xbleh buat apa2 kerja anak² yg lain cuma 2 bln je selebihnya nk MKN dan emosi shj ... Alhamdulillah skrg TGH pregnant yg ke 5 br 4weeks 4days setakat ni emosi shj .... doakan saya dan Malaikat kecil saya kuat dan membesar dgn sihat sempurna begitu juga dgn semua mom to be Aamiinn🤲🤲🤲

normal siss .saya dulu 1st baby 5 tahun lepas langsung tak ada morning sick atau alahan sampai saya kadang terpikir betul ke preggy tapi selera makan memang on . Syukur juga yang 2nd ne pun sama setakat ne harap sampai bersalin semuanya dipermudahkan 🙏 cuma selera makan ada kurang sikit dan mudah letih . semoga bakal ibu2 semua sehat dan juga Tuhan melindungi anak dalam kandungan agar sehat sempurna juga amen 🙏

omg bestnya! tapi jangan meminta haha nanti susah nak makan apa2 🤣 saya dulu time pregnant kuat sangat mual bangun pagi je mesti berlari cari toilet. pastu saya pakai mamas choice punya mouthwash terus berkurang mual saya

Jangan minta muntah tu nanti nak makan semua susah tau, saya pun dulu tertanya tanya napa tak muntah sekali bila dah start morning sickness memang tak larat oii

Betul tu, badan lemau aje

hi sis. sy 5w2d. sy pun xda lg kena morning sickness. so far ok ja mcm biasa. tp sbelum masuk mggu ke 5 sy on off snggugut. skg xda dah. sis ada rasa snggugut tak?

InsyaAllah. sama2 kita berjuang. moga dpermudahkan urusan kita 🥰🤲🏻

alhamdulillah sis sy skg dh msuk 12minggu5hari takde lngsung morning sickness . kdg2 pelik jugak tp org ckp klau tkde tu bgus sgt hee

Hi sis. I pun takde morning sickness setakat ni. Syukur 😇 selera makan je naik awal2 dulu, skrg 8 week dah slow sikit.. hehe

Saya 5weeks 5days, dah start morning sickness. Rasa loya, muntah, perut rasa kembung rasa bergas je 😵‍💫

saya pun hari ni 5weeks 2days takda alahan apa2 lg. Saya banyak baca simtom alahan akan dtg minggu ke 7. 😬

utk ssetengah org biasa sis.mcm sy.nnti da masuk 9/10 weeks keatas akan brtmbah rasa mual wktu pg

Soalan popular

Artikel Berkaitan