12 Balas

TapFluencer

Anak dah mula menggigit ((dia nak biasakan ada 8 batang gigi) baru saya rasa sakitnya. Terfikir juga nak beli nipple shield, saya tanya soalan di TAPS. Akhirnya, saya tak jadi beli nipple shield walaupun dua2 puting dah melecet sbb saya fikir, anak saya boleh terima ke nipple shield? Bertahan je. Beberapa hari lepas tu, ok dah... Ni cerita masa dia 7/8 bulan. Sekarang 10 bulan, dia mula gigit lg. Saya syak gigi nak tumbuh lg sbb smlm suhu dia naik, dan air liur keluar banyak. Saya letak nipple cream Mama's Choice jika sakit. So, bg saya tak perlu nipple shield

Saya dulu pun mcm tu , siap dengan blister sekali. Dah beli nipple shield tapi in the end tak guna pun sbb bila jumpa lactation counsellors, dorang tak recommend. Bila baca psl nipple shield pun ada yg ckp boleh cause clogged duct dgn nipple jd melecet so saya pun tak berani nak pakai. Try sapu coconut oil. Somehow coconut oil lg cepat heal kan nipple tu. saya pun first time mom. My BF journey hasnt been easy from the start sbb kerja tahan sakit je but as time goes by, baby makin besar, sakit tu makin kurang sampai la dah tak rasa sakit

kena tahan sakit sis, jangan slalu cuci puting, biar air liur baby tu moistkan puting awak. saya dulu begegar jugak kaki tahan sakit, tp dah sebulam mcmtu puting kita jadi kebal. awak boleh guna krim puting sblm menyusu, sy guna pigeon. takhbs pakai pon sbb puting dah tak sakit bila bby masok umur 2 bln.

awak.. cuba tgk bawah lidah baby.. takut ada tongue tie.. dia menyebabkan lidah baby jadi pendek.. dan kita pun mudah 'cedera' 🥹 ni contoh gambar tongue tie.. kalau btl ada, kene bawak g klinik, mintak tlg doc potongkan ckit.. semoga dipermudahkan segalanya ya

sy rasa kalau ank first n first time menyusu mmg normal cmni laa.. mmg akan crack untuk permulaan. mcm sy dua2 belah crack. sbb ank kuat menyusu. lama2 hilang sakit crack tu. takde pakai krim apa. tahan je 😂

other than nipple cream, boleh sapu air susu kita. kerap kan sapu. picit, sapu ratakan je. insyaAllah cepat baik. saya try nipple cream tapi tak reda sakitnya, guna air susu alhamdulillah beransur surut

Kalau doc xbg tkut bby kliru.. sy dlu smpai bdarah tkoyak tggal isi putih tu tp gagah kan dri jgk susukan bby tp kna rajin sapu cream la.. beli yang jnma palmer’s tu cepat ok..

boleh je guna nipple shield. xde effect pape pon dkt baby. cuma xsure baby suka x dgn nipple shield tu masa hisap susu. setengah baby dia xmau.

Beli ubat utk nipple sis, sy guna nie.. Boleh sambil susukn baby.. X perlu cuci.. Insha'Allah cepat sembuh..

saya sampai berdarah2 tau. saya cuma sapu nipple cream lepas ank df. kena rajin sapu.

Soalan popular