9 Balas

Untuk mengurangkan sakit belakang semasa trimester kedua kehamilan, anda boleh mencuba beberapa cara berikut: 1. Amalkan senaman ringan seperti prenatal yoga atau senaman kehamilan yang dibimbing oleh pakar. 2. Beristirahat dengan selesa dan jangan duduk dalam keadaan yang sama terlalu lama. 3. Gunakan bantal ekstra untuk menyokong badan semasa tidur atau duduk. 4. Lakukan teknik penjagaan diri seperti pijatan ringan atau urutan untuk mengurangkan ketegangan pada bahagian belakang. 5. Pastikan postur badan anda betul semasa melakukan aktiviti harian. 6. Minum air yang mencukupi dan amalkan pemakanan seimbang untuk kesihatan secara keseluruhan. Saya harap tips ini membantu mengurangkan rasa sakit belakang yang anda alami. Semoga kelancaran dalam menjalani kehamilan anda. #pregnancy #pregnancytips #trimester2 #sakitbelakang https://invl.io/cll7hzz

Yang lain saya dah buat alhamdulillah. No 2 je kerap jadi sebab kerja duduk lama. Terima kasih ya atas perkongsiannya ❤️

saya pun sama sis sakit pinggang sakit belakang menyucuk sungguh rasaa , smpai saya p hospital punyaa tk than sakit nii sbb misi kk yg jaga saya kata tkot kencing kotor tp alhamdulillah cek kt hospital semua okk . doc scan bby , doc cek jln bawah apaa semua alhamdulillah semua okk . doc bg ubat Panadol jaa , doc kataa sakit pinggang tkbuleh buat time pregnant ni sbb bby mkin membesar . saya 24w2d

saya sis , saya start sakit msa 23w sampai laa sekarang dah 24w2d hari ni . mmg tk tahan kdg2 meramu jugak air mata nii haa sbb pestime kena skit mcm ni anak 1st dgn 2nd okk takdak rasa skit mcm ni yg ni jaa skit kemain haa . semoga dipermudahkan segala urusan kita semua

Asal dduk & baring pastikn ada bantal dkt belakng utk support. Selain tu buat senaman anything yg dpt stretch blkang. Sy suka buat posture sujud sambil tarik lg tgn ke dpan, buat lama sikit.

Okay saya try nanti. Thankyou yaa ❤️

saya pon sakit belakang. sampai kena refer fisio.. cuba la search youtube exersice untuk pregnant.. mmg sgt2 membantu.. amalkan sampai nak bersalin. nanti nak bersalin pon mudah..

Before pregnant pernah ke fisio kk. Then start pregnant ni makin teruk sakit nya huhu. Ada juga search senaman2 untuk sakit belakang. Thankyou yaa ❤️

Minta suami urutkan everyday & maybe 2-3 minggu sekali boleh pergi spa tapi make sure cari yg pandai urut pregnant lady ya. Utk pregnant lady, mereka urut lembut dan sedappp je 😊

Alhamdulillah suami membantu sangat. Almost hari2 dia urutkan and sapu minyak cajeput tu. Tapi still sakit. Spa tu nanti nak cuba. Thankyou sis ❤️

agak agak kalau duduk dalam kereta pregnancy pillow ni okay tak? sebab selalu sakit belakang kalau duduk dalam kereta lagi kalau jalan jauh

Any pillow should be fine n try utk buat stop juga klu terlalu lma duduk nti makin sakit blkang

postur dduk kne betul. try letak apa2 bantal dkt blakang bdan. kalau xtahan sakit sgt blh makan panadol biasa tu.

Okayy saya try. Paracenamol kan? Thankyou yaa. ❤️

posture duduk kena betul. letak bantal kat belakang. sis boleh juga buat senaman

Postur duduk saya salah kot. Tu makin sakit. Saya try nanti betulkan. Thankyou ya ❤️

Pergi prenatal urut

Prenatal urut ya? Saya belum pernah dengar, tapi nanti saya try research. Thankyou yaa ❤️

Soalan popular

Artikel Berkaitan