āœ•

12 Balas

betul. bukan tak boleh, kurangkan. bila check up & nak bersalin pun nanti doktor suruh baring terlentang. tapi tak boleh lelama. nanti salur darah kita & baby terhimpit, buat kurang oksigen. kalau rasa tak selesa, sesak nafas, pening, loya bila terlentang tu cecepat tukar posisi

boleh nk terlentang tapi tak digalakkan tido dlm masa yg lama , sy dh alami tido terlentang lama boleh sesak nafas rasa mcm nk mati nasib baik xde apa2 šŸ˜… skrg selesa tido mengiring ke kiri dgn letak bantal nipis bawah perut dia punya selesa tu sampai xnak bangun tido šŸ¤£

Bukan tak boleh, tak digalakkan sis, saya dlu terbiasa bukan terlentang, tapi meniarap, kdg2 tu tak sedar pun. Hsbnd sy msa prgnant, rjin cek sy tido mcm mana, risau kdg2 tu, lps tu decide beli bantal prgnancy tu, okey sikit dia kata sya tdonya.

bukan xboleh lngsg, tak digalakkan. sbb blkg bdn kita ada salur utama darah/nutrisi pd kndungan. klu kerap baring terlentang, takut terhimpit saluran tu. klu xbiasa nk baring mengiring, letak bntal blkg bdn.

Promo terbesar expert care sudah dimulai, diskon hingga Rp.100.000 sedang berlangsung di shopee, ada juga voucher diskon 100% alias gratis bagi bunda yang beruntung. Buruan cek di https://shope.ee/9UfEMMqqTg (id-5230143)

dulu time pregnant perut dh beso saya suka tidur terlentang sbb lebih selesašŸ¤£kadang2 mengiring juga baring ikut selesa masing2 kalau dh terlentang tu cpt2 tukar posisionšŸ«¢

sama sis. kalu mengiring jd sakit blkng . klu terlentang rasa macam badan rilek sikit

tk digalakan je sis . sbb bimbang baby tk dapt oksigen yg cukup . sya dri awal pregnant mng tdo mngiring sbb bile tdo trlentang rase tak selesa rase mcm tegang lain mcm je perutšŸ˜….

letak bantal bawah paha ,, saya ada jumpa doktor phycotherapy sblm ni. dia bagtau klau nak baring terlentang sekejap letak bantal bawah paha tapi xboleh lama saja..

boleh je ,klau sy kne tinggi kan bantal.klau satu bantal sy akan rse sesak nafas rasa mcm dada kena tekan.slalu ngiring jela sendal blakang dgn bantal satu.

kan..sy lbih selesa tido telentang dr mengiring kiri kanan.. bila tido mengiring tu baby blh tendang2. kena himpit kot. x tau la šŸ¤£

Soalan popular

Artikel Berkaitan