16 Balas

saya housewife yg memang bf anak directly. beli jugak pump tapi tak guna pun 😅 kalau dah bengkak sgt baru saya pump utk keluarkan susu. bagi saya lah, tak berguna sangat, kalau beli pun saya rasa baik saya beli pump manual je sebab guna sekali sekala. anak saya direct feeding sampai dia tak suka dah nak isap botol. so apa boleh buat, duduk rumah anak nak susu selak je lah baju haha. ini pendapat saya lah, kalau puan nak simpan stock utk travel ke atau nak fokus bagi baby susu yg pekat tu & nak keluarkan susu cair , better pakai yg auto pump. semoga membantu.

sy beli je, lepastu kena bengkak susu terus pump. allhamdulillah rasa lega sgt buat keputusan beli wlpn sy suri rumah, anak nak minum tinggal selak je. bg sy memudahkan untuk ibu yg bnyak susu sbb bila terasa nak bengkak je sbb susu bnyak sy boleh pump n simpan, if emergency kita demam ke nk bjalan jauh ke apa apa ke at least ada stock simpanan susu untuk anak, org pun boleh tolong susukan. sy pkai yg auto single pump je. pump sebelah, sbelah lagi pkai milk collector 😂. sy tak pump hari2 tau sy pump bila perlu je.

bagi sy beli jelh untuk standby kut anak kena warded kuning ke nicu ke.. mcm sy haritu x beli jgk sbb sy housewife tp anak kena warded kuning lama juga terpaksa beli tu pun kalut cari dgn anak lg nk hntar hospital jauh hntar brng anak lagi.. cari breastpump lagi.. sy selalu bengkak susu..

baik terima kasih ☺️

Ikut pada keperluan masing2 sebenarnya. Mungkin boleh beli untuk back up. Macam saya sebab baby lepas lahir masuk nicu jadi terpaksa pam susu nak hantar ke wad. Lepas baby keluar nicu memang takda pam susu langsung sebab bagi direct je

kalau jenis susu tu meriah memang perlu lah tapi macam saya ni susu dia tak terlampau banyak sangat tapi cukup lah untuk baby nyusu .. meriah tu macam meleleh je kan ha atau ada bengkak susu gitu kena beli lahh ..

Perlu awak bg elak bengkak susu. Sy pon srt Xyah cari yang mahal mahal cukup yang silikon milk collector tu. Lg lg kalau jenis susu meriah.. Merana bila bengkak susu urut dgn bidan smpai menangis tauu 😌😌

TapFluencer

Hi. Kalau bagi saya perlu. Saya pun tidak bekerja. Masa bf anak senang kena bengkak susu. Ada masalah latching. Lepas tu susu pula kena pam juga sebab anak kena jaundice lama.

bagi sayan perlu tapi kalau housewife Dan direct feed better beli manual sahaja untuk stand by Incase perlu warded lama atau perlu tinggal anak sesekali

jngn beli dlu. nnti klau rse perlu bru beli. mcm sye dlu breast bngkak. so xleh gune yg mnual. kne pkai yg letrik doc suruh sbb dh jdi ktulan.

Sy surirumah juga. Sy beli je standby.. Mmg guna kebetulan anak lepas lahir duduk nicu 8 hari. So mmg kna hntar susu je. Lps tu x guna dah

Sy letak dlm plastik storage tu dan label..

Soalan popular

Artikel Berkaitan