12 Balas

Kerajaan tak sediakan detail scan.. if u worry about your bby, then blh buat detail scan.. try tgok sonobee punya pakej.. harga dia masih lg affordable.. Sy bru buat 3/3 scan details + 5d dalam rm130.. tp kalau detail scan shj rasanya lg murah.. U blh check harga dkt sini.. https://sono-ultrasound.com Anak 1st dulu pun i mmg tak mmpu utk buat details scan sbb mmg tak keja.. mampu buat growth scan je.. i pray to god and hope the baby is healthy and normal.. dont worry okay mommy.. just continue eating healthy food and dont stress out yourself

Thank you mommy , I akn check harga.

Tak perlu buat pon tak apa. Saya kandungan pertama & kedua tak buat pon detail scan, walaupun pregnant dgn risiko (drh tinggi & gdm). Detail scan memang bagus tapi bukan kewajipan, kalau x mesti kk dah buat utk setiap pesakit. Ia hanya optional kalau berkampuan atau bila diperlukan. Jangan paksa diri atau down bila tak dapat buat apa orang lain buat , k.

Thank you mommy, rasa down sngt pikir situasi I ni. Kena beli brg baby lg.

hi sis awak tggl area mana ye ? klu area KL Selangor saya boleh suggestkan klinik yg buat details scan bwh rm100. Yg scan mmg sonographer bukan DR. Saya dh buat masa 21w hari tu, mmg puas hati. Report & gmbr akan dihntr melalui email shj. Kalau nk print gmbr gender kena CAS tmbh rm3 tak silap saya

@Nina Selamat - Klinik Dr Engku Bahiyah

hi sis, seeloknya buat la.. cari yg promo under sonography.. boleh search dkt Fb. tp klau btul2 xmampu xboleh buat apa la, doa yg baik2 saja. klinik gov mmg takda buat, hospital gov ada tp utk kes yg dirujuk saja la..klau saja2 nak buat mmg takda..

Bulan ni mmg x mampu sis. Tngu gaji suami bln dpn je.

I scan biasa haritu, everything seems normal. Bila detail scan baru nampak ada something abnormal dekat lungs baby. For me, I think it’s better to do detailed scan, kalau ada anything yang abnormal at least we can do something about it.

Puan boleh cuba tanya nurse yg bertugas di klinik kesihatan. Macam di tempat saya klinik kesihatan sendiri sarankan utk scan detail di satu kolej perubatan ni. Free sahaja. tinggal kita buat appointment, vission college nama dia.

I try check college.

saya pun tak buat detail scan. sebab kesian kat suami, sya lebih pentingkan utk beli barang2 keperluan baby dlu. so, berdoa je lah yg baik2 untuk anak. InshaAllah, smua baik2 shja. jangan sedih2 mommies

Thank you mommy, I berdoa je smua baik2

Better buat senang detect awal klu baby ada masalah. Sis boleh buat kat sonobee murah rm88. Klu klinik biasa rm100++. Boleh tgk dlm fb type sonobee yg dkt area sis

seeloknya buat sis karna Dari detail scan kite boleh lihat semua organ Dan tulang kaki, tangan Dan jari die, kk pun hari tu suggest I untuk buat detail scan

Kena cari duit then mommy 😢 suami gaji bln dpn i dah masuk minggu 31 still blh kn. Kll skrg mmg x mampu la.

kalau x mampu, xpa. sy pun dah nak masok 28wks, x buat lagi sbb duit byk nak kena pakai utk benda lain. xpa, bukan x nak usaha, tp keadaan x mengizinkan.

Btl keadaan x mengizinkan. Still brg baby pun x beli. Nnt nk beli brg pantang pun tngh pikir. Pentingkan baby je skrg.

Soalan popular

Artikel Berkaitan