9 Balas

Mcm kes anak saya dia tak sesuai dgn enfalac GE, kalau minum akan selsema & berkahak teruk sampai terkumpul2 selagi tak stop susu tu. Mesti kena neb sedut kahak semua sampai doctor kata banyak betul kahak dia berkumpul kt dlm. Pernah sy try tukar susu lain baru ok slow2 hilang terus kahak. Then 3 minggu kemudian saya try la balik guna enfalac ge tu sbb banyak lg balance, kejap je within 24 jam nafas dia berbunyi balik. Bila tukar susu dia ok balik. Pastu ada sekali tu saya try guna letak dlm masakan dessert dia sbb syg la konon balance susu banyak lg mahal pulak tu so fikir minum direct tak sesuai maybe letak sikit dlm masakan ok kot. Eh tidak ye tetiba dtg balik bunyi kahak. Terus saya buang susu tu. Seram. Minum susu tu texture poo semua ok tp kahak is the problem. Skrg anak saya dah nak setahun terus takde dah kahak2 selsema baru aman hidup saya

sy pun rasa sbb susu juga.. tp husb sy denial la.. dia kata anak dia ok je susu tu.. letih sy ni nak explain. sbb ramai juga yg ckp susu dutch baby tu buat kahak bnyak..

salam sis. ini sy kongsi cara sy buat pd ank. sy akn buat sendiri myak bwg putih (bwg putih d bakar sdrhana,d campur dgn mnyak zaitun dan lada hitam tumbuk sedikit) sapu pd blkg bdn dan dada..tapak kaki pd bhgian malam. alhamdulillah sy buat dri ank sy dlm pantang dh start batuk sebb jiran perokok tegar..so ank la yg akn senang dpt batuk n selsema. tp skrg bnyk je bam bwg putih. ank sy smpai setahun on off batuk selsema.. alhamdulillah x pernah warded n cuma ad bunyi kahak je tp xde dkt paru² die.

sis yg ni letak waktu anak nk tidur ke?

sme mcm ank sye dulu ,,mnum susu dutch baby berkahak teruk sampai ada jangkitan kuman dalam darah ,pstu sye tukar susu dupro baru elok ,xde batuk berkahak dah ...susu dutch baby mmg x ok dngn anak sye ...cuba puan tukar susu, saya rasa maybe anak puan mcm anak saya

VIP Member

ikot mariamkimci tgok vdo die buah peah + lobak putih rebus sy buat tu je..modal xkasau pon alhamdulillah menjadi

Kalau cara alami yang saya buat - Buat mandian lemon - Tepukan percussion - Elak makanan yang triggered kahak

- Gluten atau gandum - Potato - Makanan bergoreng * Ni antara masalah anak saya. Kena try and error mana satu makanan yang triggered kahak anak. Follow IG Dr Amalina Mohd Daud. Beliau one of children nutritionist. Ada banyak lagi sumber makanan yang triggered kahak anak tapi saya tak ingat dah. Sebab dah lama anak saya takde masalah kahak. Awak follow Dr Amalina for more information.

sis dah cube sapu minyak mcm wagas oil

belum.. tp banyak minyak dah sy cuba yg mamz oil yg viral tu pun tk jalan juga..

Ada smoker/vaper tak dalam rumah?

takde pun..

buat tepuk percussion

VIP Member

try sapu garlic balm

Soalan popular

Artikel Berkaitan