Pergerakkan baby

Hi momies, selalunya week berapa boleh rasa pergerakkan baby? #firstbaby

15 Balas
Tulis jawapan

Saya dah rasa pergerakkan start dari 16 weeks. Time tu rasa noob gila, so tanyalah member. Rasa dia macam ngilu kat bahagian rahim. Ni dah 21 weeks lagi terasa pergerakkan dia, tak sabar nak scan rabu ni nak tau baby girl ke boy 🀭

4y ago

Tak lama lagi tuuu, untuk kepastian pun sy kasi suami rasa. Dia pun dapat rasa jadi confirmlah tu baby kick πŸ˜‚

Saya 19w rasa ada benda gerak + sepak tp pelahan je...memula cam xkonfem yeke baby yg gerak ni tp xlama lps tu gerak lg siap tendang terus bgtau husb dia pon dpt rasa

4y ago

Sy dpt rasa pon memalam sblm tido masa tu kan cm tenang sikit baru dpt rasa kalau siang mmg xrasa apaπŸ˜‚

sy 1st bby. rmai ckp 1st lmbat rse. tp sy 16week dh rse geli2.. ni dh 17weeks.. kjap2 rse tndang halus..truja sgt2 rse tndang tu

Sy lmbt. Sbb 1sy baby. Minggu 22 baru start tp mcm malu2 je. Minggu 24 baru yakin dan jelas. Itu pun skali sekala 😊

sya 17mnggu hritu sis..bby frst.skrng Alhmdulillah msuk 22mnggu lgi sakan dia kodekΒ² dlm perut.heheh

Depends, mcm saya preggy first baby, 20weeks baru rasa pergerakkan baby πŸ₯°

VIP Member

Saya dapat rasa bebetul masa 21 weeks sis. Baby first hehe. Rasa mcm ada org tap tap lembut je

4y ago

Cutenyaaa! Tak sabar plk nak rasa mcm tu hehe

Sya 14w dah rasa jentik2..skrg 22 minggu,makin kerap...first bby juga

Sy 24 week and husband pun dh boleh rasa juga dlm 28 weeks tu ☺️

Sy 17w dh mula rasa. first baby jgk😊