14 Balas

Hi sis, kalau awal kandungan, better jumpa dr. Saya week 6 bersama suami. Ada keluar darah byk. Coklat sikit then keluar fresh. Saya terus jumpa dr. Dapat ubat kuat rahim. Alhamdulillah kandungan okay. Skrg dah 37 week. Sbb nak bersama kena tengok juga pada kekuatan rahim. Tapi skli dah kluar darah ni, awak jarakkan masa bersama suami. Saya masuk trimester 3 ni baru start bersama balik. Saya sbb awal kandungan, buku pink tak buka lagi masa tu. Pergi kk, diaorg mcm tak layan. Pergi swasta baru dpt ubat. Skli scan tengok heartbeat.

tq sis..

kalau bru first trimester janganla buat apa apa lgi dgn suami. bedrest. kalau anak second third dah tahu kekuatan rahim tkpe. kalau anak first and kandungan still at early stage better avoid dlu la benda yg boleh mengancam nyawa baby. itu boleh jadi dua: spotting which is normaal atau threatened misscarrige. hnya doktor je boleh cnfirmkan either one so pegi hosp terus tkyah dengar ckp org

kandungan awak berapa weeks? kalau kandungan awk baru elakkan untuk berhubungan intim ckp dkt suami sbr dulu ni untuk jaga janin, dn janin belum kuat lgi kalau kandungan awk bru lgi sbb tu doktr atau nurse sarankan tidak berhubungan intim diawal kehamilan. segara berjumpa dngn dokter untuk tahu perkembangan kandungan semoga kandungan awk baik baik sahaja. lepasni berhati hati ya awak

14minggu sis🥺

Mmg patut awk sedih, tu ancaman keguguran dah klu yg keluar tu darah fresh+darah coklat. segera ke hosp/klinik ye. Sebab tu ramai dok pesan elakkan bersama suami awl2 ni, kata kat suami sabar2 dlu tnggu anak dlm tu besar dan kuat dlu. semoga dipermudahkn semuanya.

syukur gk ada apa" jgk..kemarin sya pg swasta msh kata dok cuma terlanggar ruam di vagina😊..so baby saya dalam keadaan okay" jgk

haihh.. sekiranya kandungan 1st trimester atau kandungan bermasalah tolong elakkan dahulu bersama suami!! dh tahu kluar darah gitu prgi check terus.. kebanyakkan org menasihatkan jgn bersama lg jikalau dh kluar darah slpas bersama..

Sya pun pernah bleeding dan Dr ckp ancaman gugur. Lepas makan duphaston ubat kuat rahim 2 minggu sekarang dah ok ❤️❤️ yang penting kita kena kuat untuk baby kita.. semoga dipermudahkan sis.. rehat banyak2

helo sis dekt swasta ada kna bgi ubat kh tu

Sis berapa week? Segeralah ke klinik. Kalau masih early pregnancy, kena dptkan duphaston & stop dulu bersama. Kalau dah second trimester, pergi scan ya utk tengok keadaan baby. Boleh jadi pendarahan serviks

bru 14minggu🥺

kalau keluar pendarahan terus pegi hospital , utk check kandungan, jgn biar kan , sy ad bleeding sb kurg rehat n faktor kerja , tp bukn sbb bersama , n dc mmg nsiht kn bedrest ,,

sepatotnya awak terus pergi klinik/hospital. bukan bertanya dlm ni dear. hanya doctor boleh nilai. samaada pangkal rahim luka ka, tanda2 keguguran ka.

Sy 16weeks husband xberani lg nk bersama..pdhal sblm tahu prgnt dlu masa 4weeks kerap bersama..elok je..lps tahu prgnt stop bersama smpai skrg..

Soalan popular

Artikel Berkaitan