18 Balas

Saya belum bersalin lg. Tp hritu bln 1 kena tahan PAC & kena stay kt wad bersalin. Saya dpt bljr dr peghati ibu2 lain & direct info dr nurse. Baju ibu bwk utk discharge shj. Baju baby standby jela, in case. Pampers, myk telon bwk sbb kita urus baby sndiri. Brg mndi baby x sure. Brg mandi ibu kena bwk ye, kalau ada sabun herba boleh bwk guna terus msa mandi. Param pilis smua tu kalau ada in lotion form boleh bwk, ini more utk keselesaan sndiri. Kalau mls xyah pun tkpe. Standby selipar. Tuala mndi. Pad bersalin. Stokin. Panties. Baju salinan disediakan dlm wad. Nk bwk pam susu pun digalakkan sbb ada peti ais utk simpan, utk elak bengkak susu. Make sure berlabel tarikh & nama. Pastu, kalau kena warded awal, telekung & sejadah kena standby sndiri. Nurse x galakkn guna tlkung dlm surau sbb bercampur & solat pun dlm wad tu je terus. Makanan roti2 biskut ke bwk la sikit kudap2 mlm2. Air coway sejuk panas ada, so minuman 3in1 tu boleh jgk nk bwk. Bwk la 1 cawan utk bncuh2 air. Selagi boleh minimizekn brg, minimizekan. In case lama utk dpt katil kt wad, bwk siap2 powerbank & bantal kecik. Sbb sblum msuk wad akan ditahan di PAC, and takda tempat utk cas fon slalunya. Selimut boleh try mintak nurse. Kemungkinan tidur semalaman or lebih tnpa katil tu ada sbb katil penuh especially kelas ketiga.

IBU -baju lengan pnjng nak balik -kain batik -tudung sarung -stokin -panties pakai buang. saya bli di ecoshop -bra yg senang nk susu anak atau bra tiada span tiada dawai bawahh tu . saya bli kt longwan je . selesa pkai. bra mcm nnek nenek selalu pkai tu -pad .saya pkai ovrnight -towel -set mandi -selipar -telekung sejadah klau masih bole solat ibu di wad pkai bju wad . blik baru tukar NEWBORN -baju berbutang senang nk kendali sbb bby masih brtali pusat . tak kisah baju warna apa and tak kisah lengn pnjg or pndek -pampers 10keping incase ank kna thn wad -tisu basah 2pack -minyk telon -sarung kaki tgn -kain bedung newborn kalau di wad pkai pakaian wad . nk blik baru kita siap kan . just dorang akn mintk pmpers dgn tisu bsah je

barut tak perlu rasanya sbb duduk wad kejap je . lepas bersalin dorang pantau ibu anak dalam beberapa jam lepastu kalau semua ok dh bole balik . kalau nk bawak jugak terpulang la . bole pakaikan time nk balik . kalau bby kena tahan wad selalunya dorang just pakaikan pampers je . senang dorang nk kendali . balik rumah baru kita jaga leklok pakaikan barut

pengalaman bersalin c-section di hospital kerajaan (sabah) *bawa baju salinan ibu untuk keluar hospital (hospital ada sediakan baju salinan untuk ibu2) *persalinan baby lengkap (sediakan dlm pack2 lebih baik) jika Hospital on aircond 24hours kena sediakan baju baby lengan panjang semua. Barangan mandi baby x perlu. (pampers, minyak telon dan rash cream perlu) *bawa botol air panas/sejuk & mknan/minuman 3 in 1 tuk lepas bersalin *beg pakaian bawa 1 ja.. satukan saja brg ibu dan baby spya senang. *Apa yg sya perhatikan Bersalin c-section dan yg bersalin normal tpi baby ada G6PD dan juga bersalin baby premature kena stay lama skit d hospital.. sebab nak pantau ibu dan baby..

Sis baju baby nk ready kan dlm brpa? Sbb sya myb bersalin czer!!

Baju baby xpyh bwk bnyk sbb pihak hospital bg pkai bju hspital, hnya bwk bju nnti nk blik jer, pampers, bottom mitten, selimut baby

up. betul tu, tak nak bawak barang tak perlu , SBB suami tak teman kan , jadi nak simple je.

Suami xleh teman mse bersalin shj, tp discharge dia boleh msuk wad and dtg amek kita. Bwk brg2. Kita duduk ats krusi roda je pgg baby.

UP !!. saya pun bulan depan due dah taktau nk prepare ape

29hb 😣

up kan pls . kita pun nak tau lebih lagi

up. xnak bawak barang yg xperlu

boleh sy tahu perlu ke bawa barut?

up.

Soalan popular

Artikel Berkaitan