Tolong jawab soalan boleh?

Minggu lepas pergi klinik ambil darah kat jari cek hb 9.7.. lepastu ambil darah lagi kat tangan cek hb 10.9.. 2minggu lepas result sama jugak.. next appointment cek hb lagi.. saya selalu makan buah jambu batu, minum air oren, sayur bayam, ikan bilis dll tapi result hb sama jugak xsampai 11 ke atas.. boleh ke saya makan maltofer untuk naikkan hb? Selain makan maltofer, boleh makan ubat2 lain tak? Ubat 4serangka ke? Cara makan maltofer macam mane? Kunyah je kan? Berape biji kena makan kalau hb low? #pleasehelp #firsttimemom #firstbaby #firstmom #ingintahu

20 Balas
Tulis jawapan

Makan je ubat yg klinik prescribe tu, klu dpt yg 4 serangka makan tu, kalau dpt maltofer makan maltofer.. Klu dapat maltofer dri klinik xpyh tambah ubat lain, satu ubat ni dah ckup vitamin untuk semua..

8mo ago

oo okay thank you

Sis mcm sy dulu masa pregnant anak first susah nak naik hb , semua buah n sayur n kerang semua sy makan tak naik jugak last sy makan kurma jee 3 biji setiap hari lame2 naik hb dgn sendirinye . cuba la

8mo ago

oo yeke? inshaAllah sy akan cuba.. terima kasih..

ubat yg ada iron jangan ambil sebarangan sis. risiko overdose tu ada. iron overdose boleh bawa maut. makan je supplement apa yg doktor bagi. sepatutnya tu yg doktor tu anggap terbaik dah untuk sis

8mo ago

oo ok2 terima kasih..

Sy pn mkn maltofer.. Utk naikan hb.. Tp awk x boleh skip .. Sehari mkn 3biji.. Klau sy , sy x kunyah.. Sy telah je 3biji tu terus.. Haha

boleh cuba jus mamariam. saya amalkan dr 2 bulan, maintain juga la hb 11-12.. selera mkn pun ok. sebotol jus tu tahan sebulan juga.

saya makn maltofer sebiji je sehari alhamdullilah hb maintain sampai skrng even saya ni pemint kpi๐Ÿ˜†

8mo ago

doktor kk bagi maltofer ke??

minum pati delima puan.. confirm naik.. tak pun susu karihome untuk ibu pregnnt

try minum susu calla milk ngn iberetโ€ฆsy maintain 13 smpi nk due dah

cik boleh try minum pati delima gulsan ๐Ÿ˜

8mo ago

cara minum pati delima gulsan macam mane? ubat kk mcm mne? kene jarakkan ke?

sblum nie dpt ubt ape sis?

8mo ago

4serangka je