16 Balas

salam akk, sy rasa akk bawa lah gi hospital or klinik ye untuk kepastian and untuk elakkan benda yang kita taknak belaku. tapi sy doakan insyaAllah baby akk kuat and sihat. sy ada pengalaman macam ni. dari coklat terus ke warna darah macam period. tapi takda rezeki. mula² doc kata implantasi tapi pelik makin lama keluar darah merah.. apapun sy sarankan akk gi lah klinik or hospital untuk kepastian. lebih cepat lebih bagus. moga akk kuat and tabah. positive selalu and doa banyak banyak...

Salam sis..saya dulu pun mcm tu juga..kandungan hamil 7 minggu..igtkan implantasi..sampai dah keluar coklat2 pegi terus ke hospital..doktor cek..itu tanda bunga2 nak miscarriage..doktor akan scan tgk baby masih ada lagi atau tak..kalau ada..doktor akan bagi ubat kuatkan rahim,(dupasthon)..n suruh bed rest..alhamdulillah..sekarang dah nak masuk 6 bulan..baby sangat lasak..semoga urusan sis sentiasa dipermudahkan.

Sy 6week.....start 11ogos bleeding warna coklat mcm sis... Dh pergi scan ade kntg saje... Doc suruh tgu lg sebulan scan semula... Tp ini pengalaman ke2 sy... Yg pertama gugur.... Selalunya ini petanda gugur... Kuat kn hati ye sis unt sebarang kemungkinan... Andai masih rezeki insyaallah... Sedih je rasa tiap kali kencing keluar warna gini😔

g klinik sis cek ..sya dulu pnah gugur skli kandungan 7week mula keluar darah cokelat mcm tu ..tp saya buat xtau je ingtkan implantasi . slpas dari tu esok sakit perut kluar ketulan daging ...lbih baik sis direct hospital ja dulu ..

Selalu nya 2 kemungkinan tanda gugur atau implantasi...yg pntg ibu kena positive...sya dlu 5 week mcm ni... alhamdulillah skrg dah 5 bulan...elakkan bsma suami dlu ya... tapi nak kepastian pergi hospital

Rasanya lebih baik sis pergi jump Doktor.... Byk kemungkinn spot cokelat mcm ni.. Dlu saya pyn ada masa 10 week lpas tu faded n hilang lama2x.. Bfore tat.. Jumpa Doktor dia suh bedrest je....

haritu nurse bgtau klau keluar darah skit tu xpyh risau . sbb awl kehamilan tu perkara biasa . sy masa pregnant first dlu pn kluar darah, ingatkan period sbb tu xtau pn mengandung

tu dAraah biasa utk awal kehaamilan .. sisa darahh yg lepas x abis klua .. sy pn dulu mcm tu juga .. Kalau nk lebih selaamat g klinik jumpe dr

VIP Member

Saya 2 hari sblum tarikh period kluar macam tu dlm 3 hari + senggugut . Lps delay 3 hari period baru check upt dh 5w lekat .

sy ada bleeding mula2 merah.. then lame2 coklat..doc ckp miscarriage..sdet sgt.. pregnant msok 10w3d

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan