tips trunkn kuning baby

mcm mna nk turunkan kuning baby? anak sya dh check kuning 3 hri dh mkin naik. hri ni check result 13.5 . sya risau tkut nnti kna msuk hospital blik dibuatnya ๐Ÿ˜Œ๐Ÿ’” esok pgi ada check lgi, klau tggi dr kata hntr ke hospital trus ๐Ÿ˜ญ๐Ÿ’” #pleasehelp #firstmom

2 Balas
Tulis jawapan

Mandikan 2x sehari. Mix dengan susu formula. Satu hari sekali susu formula pon boleh. Try sapukan tapak kaki baby dengan getah pokok bakawali.. jangan mandikan dengan herba cina, air teh, air sirap, daun kucai & lain2 sebab semua tu mengarut dan tak kan menjadi. Baby saya sampai 40 hari kuning sbb mandikan dengan benda yang bukan2 tu & silap saya tak mix formula. 10 hari terakhir tu saya mix formula & sapu getah bakalwali terus turun jadi bacaan 5.2. Jangan titiskan dengan susu kambing or anggur hitam or apa2 la sebab baby bawah 6 bulan tak boleh di beri apa2 makanan or minuman selain dari susu ibu & susu formula. Semoga dipermudahkan urusan sis ye. ๐Ÿ™‚

Baca lagi
2y ago

Saya pakai susu formula dupro. Saya tak tau nak suggest susu apa sebab susu ni ikut kesesuaian baby. Kalau suggest susu mahal2 nanti tak sesuai pulak. Jadinya kena try & error yea ๐Ÿ™‚