45 Balas

xde cara dh nk hilangkan alahan tu. sy cuti msak hampir 5 bulan. slama tu order grab, suami msakkn. time suami masak, cpt2 msuk dlm bilik... sbb smua bau msakan buatkn sy nk muntah. paling naya, bau rumah sndri pun x blh. smpai dpn pintu umh, trus rasa bau busuk n loya. padahal suami mop rumah 2x smnggu n buang smpah hari2. tpi duk umh org lain, ok je 😂. Sy lost weight 7kg, husband plak yg naik berat sbb duk hbiskn mknn bini. Muka pucat, kurus... smpi officemates ckp mcm vampire dh rupa 😂. Sy byk bed rest je. Hari2 ckp ngn husband x snggup nk hadap alahan. Husband sgt2 memahami n mnjaga emosi sy. Alhamdulillah... bila msuk bulan ke5, alahan makin hilang. kdng2 je akn muntah wktu pagi.. skrg dh week 33. Mnunggu kelahiran ank pertama. Doakan sy dprmudahkn

Sama. sy mengandung sulong. teruk jugak muntah2. berat turun 3-4 kg. awal2 memang rasa lemah sbb kurang makan kan. nk buat keja rumah pn xlarat. xleh berdiri lama, rasa pening. segala bau yg kuat memang xleh. bau sabun basuh baju, bau bawang, xleh makan pedas sbb nnt muntah balik pdhl memang jenis makan pedas. elakkan bau yg xleh go sbb nk jaga apa kita mkn drp keluar balik. mkn yg Rasa boleh mkn ja..trimester pertama buat dlu MCM tu. lama2 nnt Okey la tu. Kalo xleh mkn byk mcm biasa ambik portion sikit. Kalo lapar makan lg. xpe. skrg sy 16weeks masih muntah tp xkuat MCM awal2 dlu. berat pn xcapai berat asal lg. Kalo xtahan mintak ubat tahan muntah dgn misi. makan ubat tambah darah jugak.

sy start 4 minggu dgn demam, bila check hosp baru tahu pregnant. then trus mual muntah takboleh makan apa² sampai kena marah dgn suami, masak x boleh, bau org masak pun x boleh, cuba jugak makan, last² bru dpt tahu cara nk hilangkan rasa mual and utk taknak bagi dehydration, which is minum air kelapa tua. alhamdulillah lega sikit. makan biskut cicah milo je sampai kandungan cecah 5 bulan. hilang 8kg, doc n nurse xde marah² sbb muntah pun paling kurang 3 kali sehari. jangan give up! mintak suami jgn give up jugak. suami kena beli luar, mmg kita xleh masak langsung. he supposed to understand us. show him this msg. hope it helps❤️

Layan je alahan tu. Saya mmg 9 bulan tak masak dan tak makan kat rumah. Breakfast, lunch , dinner memang makan kat luar. Alahan nasi sampai 5 bulan . Hari2 makan mihun sup/bakso dgn air pepsi. Wajib. Pepsi tu. Air yg boleh telan pepsi je. Sampai lah kandungan 5 bulan. Bila masuk 6 bulan dah boleh makan nasi tapi nasi berperisa shj. Nasi putih mmg tak lalu. Hari2 makan kat tcrs . Memang nak nasi ayam kat tcrs je😆 6 bulan tu pepsi dah tak lalu dah. Asyik minum air masam. Lemon sunquick atau orange sunquick tanpa gula sebab kordial dia dah manis. Mmg itu je air yg boleh minum sampai bersalin

bersabar la ea sis .. sy dri awal kahwin dh tkleh masak utk suami .. hari2 makan luar sedih rasanya 🤢 .. mula2 suami ingat mengada2 ,sbb tktahu prgnant lagi msatu😅 , akhirnya nmpak sendiri depan mata suatu haritu ada bau kari jiran sebelah masak .. sy lari muntah dkt toilet depan suami .. check baru tahu ada isi 😍 .. skrg dh 25week , alhamdulillah dah boleh masak dan bau masakan 🫶🏽 .. cuma kari ja kurang skit 🤢

Its normal.. Dlu sy bila tgk baby sy dok kata comelnye baby nii.. Laa ni tiaap kali tgk baby, sy akan tgk mak dia n ase kagum 'hebatnyaa akak/adik ni berjaya harungi 9 bulan n proses berasalin tu.. 😂😂'.. Tgk plak mak sy lgi kagum.. 9 org keluar dr perut diaaa.... So sis, just layan jerr moment2 alahan tu.. We can do it! Sy pon masih alah.. Awal2 dlu bau tumis semua xley.. Sabun pon sy tukarrr nk yg bau lemon2 jer...

Tak da cara sis, mmg jadi macam tu, saya smpai tak boleh masak langung, nasib hsbnd faham, mmg beli sja. Saya bau masakan tak boleh, bau suami pun tak boleh😂, nasib suami tak terasa hati, sbb mmg dah pembawakan mcm tuu. Kalau bau dia membuak2 lagi meloyaa🤣, skrg dah 15w, makin pulih, alah pun dah kurangg and bau suami boleh dah, tapi asyik keja nk cium pipi dia pulakk😅

Mmg mcm tu sis.. hormon mn blh control.. lain ank lain alahan... sy xblh bau aircond, mkn nasi, benci sgt2 ayam....... sy xmsk dr awal smp hujung... kerja rmh pn buat skit2.. ni dah hujung2 br start buat kerja rumah, berjalan.... sbb ada lg 6mggu utk bersalin.. Awal2 trimester memanjang layan mabuk... Tgh2 trimester asyik kuar msk wad sbb bleeding... sbr jela sis.. kne ada teamwork skit

VIP Member

Hi, alahan tu akan hilang dengan sendirinya. Puan makan sikit sikit. Jangan tak makan langsung nanti masuk angin pula. Try and error apa yang Puan boleh makan dan tidak. Kalau nak masak, ini cara saya dulu la. Saya pakai mask masa masak sebab tak boleh nak bau nasi, minyak masak, bawang 😅Mungkin Puan boleh cuba. Kurang la sikit bau tu bila pakai. Harap membantu

alahan tu akan hilang sndri sis.normal bg seorang wanita hamil mngalami alahan ni.saya pun masuk trimester kedua baru ada selera nk mkn nasi.daging ayam smpai 5 bulan saya tak mkn sis,cium bau pun tak boleh.now dh 27weeks ni apa pun semua nk mkn😁.suami sis pun kena faham juga..kita bukn nk mengada atau sja2 nk buat2 alahan ni..

Soalan popular

Artikel Berkaitan