8 Balas

Haih saya pun sejenis asyik lapar je sekali makan memang banyak dari biasa. Tapi tu pun kadang tk cukup bila tk cukup mula la tk boleh tidur tapi saya tk perasan masa mula2 semalam makan bnyk sebwlum tidur mmg sampai kenyang dh tak nak makan apa time nak tidur baru la boleh tidur sampai esok kalau tak sblm ni kul 4 pagi mesti terjaga. Haihhh sabar je 🤧

jgn la ckp mcm tu, dah memang takleh masuk nak buat macam mana. masa blh masuk makanan tu suap la, nanti suap lagi, curi2 masa gitu la, makan sikit tp kerap.. bekal la makanan berat if yg ringan2 tp sihat tu tak lalu.. bgtahu bos siap2, skrg fasa lapar tp tak lalu makan.. ckp elok2 semoga dia faham. kerja perform insyaallah org faham kita

Ni tips masa saya pregnant dulu Pagi kt rumah mkn ubat yg kk bg Dh sampai kt ofc ni breakfast + minum susu 10-10:30 makan buah 12:30 lunch time 3:30-4 snacking biskut oat 8pm dinner Kalau tgh malam lapar lagi selalunya just mkn roti wholemeal

buah tu rs nya tiap jam sy makan sis 😅 perut berlagu2 jugak wpun mulut mengunyah..biskut je sy xda ambik..sbb manis n x buat kenyang.. roti wholemeal je x try lg..nnti g beli lahh

Normal. Janji ada makan. Boleh lebihkan snacking makan buah2/ kekacang. Memang masa mengandung ni tekak nak merasa je. Boleh makan biscuit weetameal tu ke ok jugak. Oat biscuit ke. Janji perut tak kosong. Banyakkan minum air kosong.

TapFluencer

Apa yg puan makan? Makan ikut sukatan suku2 separuh. Lebihkan portion protein dan sayur berserat. Elakkan manisan dan sumber karbohidrat tinggi sbb ia menghasilkan gula dlm darah yg buat kita nak makaaaaaan je tak kenyang.

sy ikut nasihat pgawai pmknan.. mnum air kosong 1 gelas mkn stkt boleh,lepastu rasa lapar lg mnum lg 1 gelas sblum mkn ape2

nak bagi perut tahan kenyang lama, ambil lemak sihat, dan banyakkan protein. peanut butter, telur, antara yg ada dua2.

beli biskut, buah2 potong, kacang2 letak dkt pantry

beli kacang ngan yin pun boleh, kuaci pun. sy mkn tu saja...xbeli yg mcmtu. janji boleh alas perut

Soalan popular

Artikel Berkaitan