25 Balas

mcm sy mengandung bulan 11 tahun lps dn ggur masa nk masuk 6weeks bulan 12 , Allah bagi lagi rasa mengandung lps uzur bulan 1 . bulan 2 mengandung balik skrng dh 35 weeks . tapi misi cakap kalau lpas gugur kena jarakkn selama 6 bulan untuk baik kn rahim . tapi rezeki dan rancangan Allah tu kita tk tahu mcm mana kan . Allah sebaik ii perancang 🥰❤️ yg sedang menantikn zuriat sy doakan semoga korang dapat rasa mengandung lagi tahun ni aminn

Saya gugur bulan 5, tahun lepas. Masa tu kandungan 10minggu. Doc suruh rehat selama 8 bulan dan sentiasa makan ubat folic asid. Alhamdulillah, Allah bg rezeki tahun ni. Skrg dah 23w. Masa first trimester ada keluar darah selama 3 hari berturut, terus ke hospital. Check jantung bby alhamdulillah okey. Doc bg ubat kuatkan rahim n perlu banyakkan rehat. Sbb sy pmbuat kuih, jd rehat tu kurang ckup. Heee. Tu sje. Saje share pengalaman. ❤️

mcm sye .bulan 2 thun ni gugur..mse tu 13 w..kne dnc sbb incompleted miscarriage...pastu bln 4 last piyed..hbis piyed trus lekat blik..skng da 22w...depand juga sis...tngok jenis gugur...mcm sye..gugur sbb kntung ksong..ad org gugur..sbb pngkal rhim lemahlah..mcm2..so tngok bdn msing2 juga...sye lpas gugr tu .smnggu sye pntng btul2..tuam ape semua...

Depends en badan mommy kott !!...saya dulu first preggy 3 bulan lbih keguguran ,, lepastu dlm 3 bulan trus melekat balik ... trkejut gak ,, tapi baby second ada problem sbb peparu basah/tersumbat lepas tu meninggal ... Allahu 🥹 .. skrg 2 tahun pastu baby ketiga tgh preggy 39 week 1 day ,, smoga kali ni d prmudhkn sgala urusan ...🤗 Aminn!!...

mcm saya baru hujung bulan july gugur masatu kandungan baru masok minggu ke6 lebih mcmtu. tapi alhamdulillah rezeki sebulan lpastu saya dh pregnant balik x smpt period dtg pon. masa last jumpa scan haritu doktor ckp xde masalah utk mengandung cpat or lmbt sbb atas badan jugak mcm mana. alhamdulillah setakat nie pregnant ok xde masalah lgi.

belum lgi sbb masih awal lgi. sbb mcm haritu pon awal2 scan dtg lpas dh minggu ke 6 mcmtu. skrg baru masok 5 minggu jd saya tangguh dulu.

keguguran bulan Jun 2022, kandungan 6w+. pregnant semula pd Dec 2022. yg sy tahu, kena 3 kali period baru boleh plan kalau nak pregnant semula. lepas sy keguguran, sy berpantang cm biasa wlupun kandungan baru 6w+ dan amalkan makan folic asid.

Depends tp doctor biasanya nasihat utk gapkan 6m-1y utk pulihkan rahim & elakkan keguguran berulang. Saya pernah gugur & pregnant balik 2 months later tp tak survive. Ada org lain okay je. Adik saya gugur tp dah setahun belum lekat

VIP Member

depends pd body kita mcmne .tp kalau blh bg rahim rest utk recover dlu dlm 6 bulan .lepas tu br try pregnant balik sbb dikhuatiri nnti alami rahim tak kuat jika hamil dlm waktu trdekat...mg dpmudahkan segalanya Allahuma aamiin

Depends pd orang sis. Ada yg cepat lekat n ada yg lambat. Macam saya dulu dua kali keguguran. Dr suruh rehat kan rahim dulu dalam 6 bulan macam tu. Dan dekat setahun jgk sy ttc barulah ada rezeki sekarang ni lekat semula.

mcm pengalaman Sy dulu. dalam setahun (2022) sy pregnant 2x tapi xda rezeki. . Sy rehat selama 6 bulan dgn mkan acid folid , then tahun 2023 pregnant . sis kena rehatkan diri dan makan supplemen 😍

Soalan popular

Artikel Berkaitan