10 Balas

Sabar sis...setiap org ujian berbeza.. sy lps kahwin terus lekat tp Allah uji sy dgn ketumbuhan yg besar kat rahim..baby sy bertahan sampai 9 minggu je..sy terpaksa buat dnc,tanggung kesakitan yg kuat lps dnc...lps tu kena operate pulak buang ketumbuhan... Allah je tahu kesedihan sy... mungkin Allah nk sy lebih dekatkn diri dgnNya.. sy positifkan diri..sy redha belum rezeki nk ada zuriat awal...tp sy tetap teruskan berdoa tanpa henti...Alhamdulilah skrg sy pregnant lg dah masuk 4 bulan...tp baru2 ni doc bgtau ketumbuhan sy ada balik...kali ni sy dah tak nk sedih2... sy happy2kan diri and tak fikir lansung penyakit tu...yg penting kita kena redha and byk kan berdoa ..jgn buruk sangka dgn Allah...

Saya dulupun macam tu terlalu berharap cepat nak dapat anak,apalabila saya telat datang haid saya ingat saya pregnts,tapi bila dah chek hasil selalu negatif,last* sayapun tak nak terlalu berharap ,saya dan suami jalannin seperti biasa,mmg banyak yang cakap kenapa tak ada baby lagi,sampai mertua ,ipar saya cakap saya mandul ini itu,tapi biarlah kita ,kita jalanin sabar,ikhlas,dan yang pasti berdoa.Awal bulan 5 tahun lalu sayapun positif ,mmg seakan tak percaya ,tapi itulah takdir Tuhan dah bagi,penantian kitapun dah 3thn. Doa terbaik buat sis,semoga dapat hadiah dari Tuhan tahun ini .Amen 🙏 Tetap sabar dan ikhlas ,yang pasti jangan berfikir negatif dan stress.

Sabar. Nak anak kena tenang hati tenang fikiran. Jauhkan diri dari org2 negatif termasuk ahli keluarga. Kalau dorg tanya, buat tak dengar je. Sy pun tunggu smpai 4 tahun nak ada zuriat sendiri. Sepanjang 4 tahun tu, 1x gugur. Org mengata even mertua sendiri dah sindir, tp apa nak buat kecuali doa kat Allah. Akhirnya sy mengandung, skrg tunggu hari je nak bersalin.

Takde mkn ubat apa2. Naturally pregnant. Tp beza dia masa bulan conceive tu, banyakkan sedekah terutama kat haiwan jalanan. Bg mkn, pastu doa dlm hati moga Allah balas sedekah ni dgn rezeki ni dgn rezeki anak.

kalau nk senang lekat cuba jgn stress sesama pasangan , jgn berhenti berdoa . rezeki awak mungkin belum pada anak , mungkin rezeki awak yg lain . selalu bersangka baik ngn allah . insyaallah yg baik baik datang pada awak . awak cakap mcm ni , mcm menyalahkan takdir , be positive

sbar sis ,setiap org lain ujiannya,sy kwin dkt stahun lbih bru lekat ,alhamdulilah rezeki dtg pda wktu yg tepat,selama setahun tu mcm2 mlut macik bawang ckp ,sy kdang down jgk tp bla fkir blik itu adalah ujian pasti ade hikmahnya

sabar la.. rezki awk bkn xd ..rezki awk kt lain..awk je xprasaan . Allah tu maha Adil. jgn pertikai mcm tu..xdpt ank lagi,mgkin awk dpt suami yg baik ..rezki kerja bgus ..mulut org tak boleh tutup. bersyukur la sntiasa

Banyakkan istighfar sis. Rezeki tu kuasa Allah. Jangan mempersoalkan kuasa Allah. Jangan peduli cakap2 orang. Buat tambah stress je. Banyakkan doa supaya Allah lembutkan hati kita terima ujian zuriat ni.

sy pn byk kli ggur. sedih giveup jgk lh. sedih sgt bla org persoal psl ank. skrg pn tgh prgnant lg, tp xbt bku lg tkut xdk rezeki

Sbar...blm rezeki lg...insyllh rzki puan akn smpi...sy pn ttc juga..blm rezeki...doakan sy juga🙂

makan asid folic , kerap bersama masa subur , bykkan berdoa.

Soalan popular