Ruam susu

Hi korang nk tanya pendapat korang kalau baby kne ruam susu . Sy dh try beli allano lotion tpi tak ok ruam jdi makin teruk (merah) . Lpstu sy dh try mintak ubat kk (aqueous cream + steroid) tu pon tak ok masih nmpk merah tu πŸ₯² cube korang suggest any cream yg bgus #pleasehelp ##bantusharing #ingintahu #ingintahu #ingintahu #firstbaby #seriusnanya #pleasehelp #pleasehelp #pleasehelp #pleasehelp

Ruam susu
8 Balas
Tulis jawapan

Sis boleh try pergi farmasi. Nanti dia akan suggest cream yg sesuai untuk baby. Anak saya pun sama dulu masa lahir kena ruam leher dengan pipi. Sapu ubat farmasi terus elok

1y ago

Ubat yg pharmacy bagi tu ubat apa ya? anak sy ni pun kena pipi n leher dia kesian kita tgkk :(

baby sy pun kena macam ni. saya cuma lap dengan kapas basah. lepastu lap kering. lani baby 2bulan. dh tak ada ruam susu.

TapFluencer

Sis cuba try snow white treatment...mudah-mudahan serasi dgn baby sis ye....semoga cepat sembuh ye baby☺️

Sama mcm baby sy hari tu. Mcm2 krim guna semua x berkesan. Last2 sy guna krim SKEENS dari tasneem br elok.

Saya pakai yg ni naik ruam merah2 ka kat muka kepala, ruam dekat punggung pon hilang

Post reply image
4mo ago

Sy beli kat tiktok,dekat SHOPEE Pon ada ni,rm35 tak silap

Cuba pakai losyen shaklee herbal blend, sya pnah guna tu

sis try pakai cream youbaby

try pakai QV skin lotion