111 Balas

Saya pun ada masalah yang sama. 33 minggu berat baby 1.6kg (ikut graf 2kg). Doctor cakap baby kurus. Lepas tu saya ikut saranan doctor untuk hari2 makan protein. Telur rebus 2 biji sehari untuk breakfast, lunch dan dinner mesti ada ayam (bahagian dada) atau ikan (saya makan salmon). Masak grill saja. Hari ni check baby untuk 34 weeks, berat baby dah 2.1kg. Saya tanya doctor patut 34 weeks berat baby brp? Doctor ckp around 2.3kg. But Alhamdulillah berkat makan sihat, berat baby pun naik. Mommy2 semua boleh cuba banyak kan protein dlm pemakanan ya. Semoga sharing ni bermanfaat.

semalam check up baby berat 2.5kg 34 weeks. tp momy dia kecik so dr kk sugg ceaser atas advice pakar hospital sbb bby bsr katanya tkut x lepas 🥲 Semoga urusan kita dimudahkan ya. Niat nak normal sbb pantang dgn suami je berdua 😥

saya 32 weeks baby dah 2.8kg..kene refer pakar kali kedua bulan depan..tak tau la sama ada czer atau normal..doc pon ada sebut pasal vaccum..harap semuanya baik²..

semoga baby awk cpt berat naik 🥰 n semoga di permudahkan 🥰 sy pon da 34 minggu 4 hari , minggu lepas scan doc ckp berat baby da 2.3kg , alhamdulillah walaupon sy da 8 bulan x mkn nasi tp baby still berat , sy start pregnant mmg x boleh mkn nasi bau nasi pon x boleh , msti muntah 😅

Sama la saya kena refer hospital ..

dugaan Preg baby tahun ni hehe , Now 34week 1day , Sangkut kencing manis , darah tinggi , Hb Low 10.0 , Kencing Kotor 😅 baby songsang . Tpi alhamdulilah baby sihat. berat okey doakan sya Kuat Ye korang 💪🥺

sama lar.. smlm g o&G jmpa pakar.. scan ank 1.6kg je 34w 5m.. saiz prut ank xmmbsar dri 29w lg tp smlm bru pkar bgthu.. msuk ubat 2jarum nk tgok bby dpt brthan x 37/38w utk pksa brsalin.. klu tgu due risiko utk bby tumbesaran trbntut @ bleh mnyebabkn ninggal dlm perut😪😪😪 ad cdangan x mcm mna nk bby tu brat sikit dlm msa trdkat.. rsau dh lar ank sulong jauh gn fmily

VIP Member

Saya last time 30 weeks baby kurus sikit. Dr advice makan high protein diet. Banyakkan makan ikan, minum susu low fat. Now 34 weeks baby dah 2.5 kg. Saya doakan dipermudahkan urusan awak 🥰

kalau susu hl boleh ke sis ?

sy 34w 4hari...tp Dr dh rsau sbb mggu lps berat baby 2.7kg..ogtt buat kli kedua khamis lalu slmt xsngkut...cuma Dr rsau baby besar utk sy brsalin..sbb sy ada cyst kt tulng S2 sblm taw pregnant yg sulung ni..doakn sy juga ya..hrp brsalin normal dan diprmudhkn smua...utk smua juga hrp dilancarkn urusan

Sy pun baby kecik.. 34w 3 d berat baby 1.9kg.. Nnti 36w scan lg d hosp n DR akn bgi tarikh berslin baru or ikut 40w

Sis macam mana ya time scan 36w tu? Berat baby naik ke? Sy pun 34w berat baby 1.9kg je.. dr nak scan lg skali dalam 2 minggu ni..

sama la...tapi sy tak kena tahan wad...berat baby 1.6kg @ 34 weeks..as long as berat baby meningkat tak apa, lagi merisaukan kalau berat dia menurun...

Sy check up 34 week 1.7kg scan dkt o&g.. scan klinik swasta 2 hari sblom pegi o&g 1.87kg.. doktor paksa masuk wad tuk pntau baby..

Haritu sy checkup scan baby 33w2d berat bby 2kg. Tp Heran pula doc ckp bby mngecil. Haihh, next scan 21hb 7 ne. Smga semua ok sja n bby normal 🙏

sya 32 week 2kg..doktr ckp bby kecik sikit..konfius jgk..hehe

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan