15 Balas

Boleh je.. sy dari awal preggy smpai 38w ni msh suka mkn pedas tpi jgn la pedas sngat smpai nak trkeluar biji mata 😂.. tpi ada org ckp, klau kita kuat mkn pedas msa preggy, nanti si kecik tu mmg xnak jauh dari kipas or aircon klau dh kluar... 😅

Klu saya sepanjang preggy tak boleh mkn yg pedas walaupun sblm ni mmg lover hot & spicy. Mb itu antara alahan yg saya alami. Tambah lg nurse selalu pesan elak yg pedas utk hi dari oedih ulu hati....Betul jugak

ehh sama.. smpkn fmly pelik memula sy tk mkn pedas walhal plg kuat mkn pedas dkt rmh adalah sy hahaha

VIP Member

Saye kalau tak makan pedas rasa mcm tak nikmat.. ikot pada badan jugak sis.. tpi dari awal pregnant sye bedal je pedas.. alhamdulillah semua okay²

Boleh je tapi jgn terlampau pedas . Org kata nanti anak kulit tak tahan tapi tak thu la betul ke tak . Sy makan je pedas sbb tk pedas tak syok

Saya makan pedas sbb salah 1 faktor hilangkan loya saya , itu cara saya . . Tp jgn mkn pedas smpai sakit perut cirit birit , kesian bby . .

Boleh jak sis.. Saya pun makan pedas2 jgk. Tapi berpada2 la sis. 😊 Sebab mcm saya, klu makan yg pedas sangat. Terus sakit perut...

Saya makan je puan. Hehee..tp berpada pada laa ya puan... risau panas badan dan pedih waktu nak buang air besar

Sy mkn je sbb klu xde pedas x selera tp sy x amalkn selalu..

Boleh je sis..kalo time mengandung x kene gastrik..

Boleh je kalu xde rasa pedih ulu hati ke ape..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan