4 Balas

Tengok pemakanan. Mungkin ada yang tak sesuai dengan baby? Check takut terbagi 2 jenis karbo (yang kita ingat dia sayur padahal sebenarnya dia kategori karbo). Air masak minum berapa oz sehari? Boleh join group Happy Baby Food Malaysia (HBFM) kat facebook, kat situ banyak info utk elakkan makanan boleh menyebabkan sembelit. Kalau sembelit terlalu kerap atau berhari2, kena jumpa dr ya!

baik terima kasih atas cadangan tu. maaf, boleh saya tau selain di fb, dekat mana lagi saya boleh dptkan info di HBFM ya?

Anak sy sblm ni mcm ni, Jumpa Dr, dia masih dlm fasa utk sesuai mknan dgn perut baby..Dr suggest bg buah betik..dan air secukupnya..skrg Baby sy da okay..tp masih monitor pembuangan dia sb menu hari2 tak sama..

Xder anggaran pun awk..sy biasa beri anak by step..mula2 bg 1-2 cube kecil potongan buah yg jual kat kedai..lpas tu tambah satu ke dua cube ..berapa kali tu tak tentu, kdg2 bagi before beeakfast skali, before dinner skali, kdg2 terlebih, snacking pun bg betik.bagi betik yg betul2 masak yea..

Bagi carrot & brocolli dlm satu menu ke?

tak awak, saya tak pernah lagi letak dua2 sayur tu sekali.

sis dah try bg buah naga?

dah awak, mmg buah tu je saya bagi sebagai snek

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan