30 Balas

Saya 5/8. Semalam kena tahan wad sebab baby cukup je 10 gerakan tapi slow sampai jam 5 petang. Pastu dari jam 5 sampai jam 10 malam baby tak gerak. Dah buat memacam pun dia tak gerak. Terus menuju ke hospital. Dalam perjalanan ke hospital tu, elok dia gerak tapi slow. Ni dr dah induce ubat. Dr suggest induce sebab baby dah matang. Baby dah 37 minggu 2 hari. Doakannn! Huhu

Dah alhamdulillah. Awal Muharram haritu. Hehe

sama lah due kita.hari ni dah 37 weeks 2 hari.false contraction takde lagi,tapi sakit dekat tulang bontot.bila dah baring nak bangun nyeri je rasa.alhamdulillah baby gerak aktif,semoga kita semua selamat melahirkan zuriat kita ya.

Due kitaa samaaa! Tapi foc suggest bersalin 38weeks sbb adaa gdm 😮‍💨

Saya due 1/8. Tapi perut ni kerap sangat mengeras lepastu sakit bahagian bawah. Dah kena false contraction semalam tapi still tak pergi hospital sebab induce minggu depan gdm. Takut pergi awal kena hambat balik 😂

Saya due 7/8 tp sakit celah kangkang ssh nak explan .. teramat sakit .. kencing pn tak lawas dah.. Kerap kena Kontraksi palsu , perut kerap mengeras.. tapi saya 24/7 ni serah diri sbb gdm

Nk tanya, due 4/8, blm keluar tanda tapi tiap2 malam mesti mengeras, sakit semua bahagian, pinggang, ari2, rasa menolak macam nk terkencing pon ada. Blm pergi hospital lagi. Ada tak yg rasa sama macam sy?

Yaa sya pn

sy due 1208.. 2 ari ni kadang rase sakit cam kene senggugut pulak..false contraction kan...tp jap2 je.. riso pulak 😆😆mengeras tu kadang2 jgk 😅😄

saya 4/8 belum ada tanda pape 😅 cuma sakit di ari ari dan baby mengeras sahaja . contraction palsu pun takde rasa

sy due 5/8..smlm pegi check up hosp swasta..doc suruh buat ctg...graf tunjuk dh ada contraction..doc cek jln, bukaan dlm 1cm...

alhamdulillah dh selamat bersalin 22/7/23

9.8 belum ada tanda jugak.tp kdg bby asyk mngeras je n sakit celah kangkang 🥴.tp masih aktif lg khulu khilir..

Due kita sama. Sekarang kerap mengeras. Celah kangkang ada masa je sakit. Tp still aktif boleh lg jln2. Mcm biasa.

Haah alhamdulillah dah beranak semalam sebelum Subuh. Hehe baby awal Muharram alhamdulillah. 🥰🤲🏼

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan