8 Balas

Janin tak menjadi ka doc ckp ? Saya masa 5week kantung kosong , dia membesar la pstu baru2 ni turun darah sehari , g hosp cek nampak baby alhamdulillah baby smua ok , dapat ubat kuat rahim juga , kalau doc ckp awak ok maknanya ok la tu sbb 7week tu pun kecik lagi ada yg scan tk nmpk , jgn buat kerja berat dan bnykan rehat tau

Skrang mcm mana kandungan sis? Saya pun tgh mengelami yg sama

Tak .. sy pn dlu mcm ni stop growing d usia 11w. Dn bleeding 3hr, p hosp dh open . Scan pn mmg xda janin, ad kantung shj. Dr suru dtg blk smgu lpstu klw xda janin mksdnya mmg kndungn x jd, tp mlm tu jg kantung2 jatuhhh . Dn hlg smua simptom pregnant.

sorry to hear that 😢 doakan saya ye.. risau sgt sbb dh seminggu spotting je. wlpn doktor dh inject dan on duphaston..

TapFluencer

Kalau kantung kosong or blighted ovum mmg kantung akan membesar tp xde janin dlam. Biasa dlam 11-12w gugur sendiri or dnc. Tp kadang 7w ni ade je xnmpak janin mcm saya . Saya prnah scan 7w nmpak kantung je, 9w repeat scan ada janin dah dlam tu.

saya scan haritu mmg ad kantung dan janin..cuma doktor x detect heartbeat. sy ad spotting jugak. tu yang buat risau sgt

Dr cakap janin tak menjadi tapi dr bagi inject kuatkan rahim & duphaston? 🤔 biasa kalau dr dah cakap kandungan tak jadi, dr akan biar dia turun sendiri dalam masa 2 minggu.

doktor dekat klinik 1 yg saya pegi kata kandungan x jadi dan akn gugur(x jumpa heartbeat masa 6w)..balik dari klinik dia saya down abis 😢 then saya decide pegi jumpa doktor ke2 (mmg dr sakitpuan) trus..doktor ke2 scan kantung dan janin ada cuma heartbeat belum ad.. saya jadi overthinking bila teringat kata2 doktor yg 1st tu

Ye kantung masih membesar. Sy detect kantung kosong masa 7weeks. Kantung still membesar sampai 11weeks. 12weeks baru gugur. Simptom pregnant semua ada sampailah kantung turun

yeke awak...risaunye bnda tu akn terjadi 😢

7w normal kalau kantung kosong, sy first scan masa 7w and kantung kosong, repeat scan masa 10w baru ada janin, InshaAllah ada tu

InshaAllah moga ada rezeki awk dan semoga urusan kita semua dipermudahkan sehingga selamat bersalin

boleh. cth spt blighted ovum, kantung tetap mbesar tp xde janin.

klu mmg xjd akn stop growing.

Klw ikt pgalaman sy, yee msih. Smpai semua dh jatuh dn bersih bru hlg simptom pregnant. Xthu plk la klw org lain, 😁ni brdsrkn ap yg sy lalui.

Soalan popular

Artikel Berkaitan