14 Balas

boleh..cuma xbrpa digalakkan sgt lah sis.. sya ada moto sendiri tp sy stop bawa moto masa preggy 20weeks.. lebih baik ada org boleh tlg bawakan lg bgs sis..sis jd pembonceng shja pun bole...👍🏻 sy due march ni doakan mudah bersalin ok😘

bagi saya blh ja..saya g klinik ngan motor je .sbb husband kerja jauh..depends badan sis..sis kena hati2 kalau nak bawa motor..bawak slow2 je.. elakkan lubang2 yg ade atas jalan tu.

setahu sy awal2 pregnant yg kne elak naik moto..sbb xtau rahim ni kuat lg ke x ..sbb janin bru nk menjadi...dh besar ckit baby tu bleh je bwk moto trhentak2 ckit

TapFluencer

Saya hari tu 14weeks turun ke bandar ulang alik naik moto ok je..bandar tu ambil masa 1jm perjlnn baru sampai. Tu je la jgn laju n elak lubang2 atas jln tu😅

sy 24 week hari² naik moto.. sebab bila naik moto baby duduk diam je . naik kereta baby asik megeras ,active sangat dan x bagi can mak dia rehat..🥺

Ntahhh…jgn ikut komen2 org yg kata diorang naik motor x ape2…….smua tu ikut nasib….klu nasib baik..baik lah…klu x baik……Hadap lah…

boleh je sy tgh megandung 9bulan masih boleh naik motor.. tpi hati2 la jgn bagi yg bawak motor tu laju sgt..

Blh jer, sy esok nk bersalin hari ni masih bw moto sendiri pergi keja

Wahh, hebat!

Boleh ja jngan bawak laju n langgar lopak2 jalan

Boleh je sis depends la pd bdn masing2

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan