26 Balas

hi awak. selalu nya doctor akan advise utk elakkan bersama di awal kehamilan. kandungan masih dalam proses nak membentuk. boleh cuba tanya doctor semasa awak sah kn kehamilan awak di klinik. kalau husband jenis soft, xganas2 saya rasa okay kot. kalau awak rasa insecure kena inform husband awak, cakap dgn dia baik2. cakap ada baby. mcm sy sbb 1st pregnancy mmg ada spotting mmg tak bersama. husband pon risau. kami mmg elakkan. 2nd pregnancy pon mcm tu.

Kita dari awal pregnant sampai nak beranak ni tetap bersama suami, sbb awal pregnant tu still mood honeymoon lepas kahwin & tak tahu dah lekat. Tapi lepas tahu pregnant tu still bersama gak, selalu positive on mindset "selagi tak ada keluar darah tu maknanya okay je" tp kalau tak larat tu husb faham je, senang cerita ikut badan memasing, sbb risiko tak sama 😅

yes, sy pon sama..on mindset mcm sis.. alhamdulillah okay smpai lah skrng (dh masuk 32 weeks) insyaallah doa yg baik², pikir yg baik²..tp apa² pon bnda ni atas bdn masing² ya

biasanya doc akan nasihatkan utk x brsama d awal trimester utk elak bnda² yg x di ingini sbb janin sgt sensitif d trimester pertama (mudah utk jatuh/gugur).. tunggu masuk 2nd trimester baru bole bsama, tp kna stop kalau ada spotting bbrapa hari slps bsama. apa² pun, minta nasihat doktor sbb ni kandungan pertama kan. kita tak tau tahap kemampuan rahim masing².

sy bersama mcm biasa. selagi xda apa2 yg pelik contohnya bleeding/spotting, cramp perut ke...so should be okay. tp xda la selalu. average seminggu sekali mcm tu. pernah tny doc jugak doc kata xda masalah pon nk bersama. lepas dlm pon xda masalah.. kalau janin tu mmg kuat. kuatlah ia. klau janin lemah, xda buat apa2 pon boleh gugur.

wise words 💪🏼❤️ thank you awak untuk penerangannya 🥰

sy dlu taktau preggy jd sntiasa brsma dgn suami . skli hairan tak dtg priod cek upt preggy daa dn cek swasta 4week . so mmng awal khamilan tuh mmng byk kli bsma dgn suami sbb sy tak tau prgnt syukur tak da apa2 juga hihi n smpai skg 21 week daa msh kdg2 brsm suami juga tp tak laa ganas2🫢dn ikut posisi yg btul

Sye pn first pregnancy skrg, Alhamdulillah suami memahami, dia pulak xnk bersama sbb bahaya kt baby katanya. tnggu baby besar dlu. untk first trimester elakkan bersama☺️ apapun kene ckp elok2 dgn suami supaya dia faham diawal kehamilan mmg kena jaga betul2

saya bersama je dgn suami.. suami mntk.. sy pesan jgn kasar2.. sejak pregnant saya tak rasa nak bersama mcm sblm pregnant. huhu.. sy mntk suami lepas kt luar. tak lps kt dlm.. sy ada baca dlm air mani suami tu ada oxytocin boleh menyebabkan misscarriage..

huhu.. hmmm

Kalau saya laa untuk awal preg mmg saya tk berani untuk bersama .. yelaa keadaan org lain2 cm saya pernah gugur dua kli and saya dinasihat untuk tidak bersama kita ituu .. skrg saya preg lagi 5 bulan bru saya bersama .. 😀

bergantung atas kekuatan rahim masing².. tp sebaiknya elakkn dahulu bersama suami hingga 2nd trimester.. bagi mengelakkn sebarang risiko.. tp klau nk juga bersama ikutlh.. kebnykkn ibu x berani pada awal kandungan..

TapFluencer

Untuk permulaan pregnancy, boleh bersama. Cuma jangan terlampau hardcore sangat.. Lepas dalam tak ada masalah pun. Nanti dah nak dekat beranak. Kerapkan bersama, senang jalan untuk baby keluar nanti. ❤️

Soalan popular

Artikel Berkaitan