10 Balas

Kalau awak ada berlaku apa² sama ada awak spotting ataupun pendarahan cepat² kena jumpa doktor lagi² bila rasa sakit² sengal².. Takot tanda² awal keguguran tak kisah lah berapa weeks sekali pun. Cuma saya nak bagi tahu dari pengalaman saya.. Ada beza rupanya spotting dngn pendarahan ni.. Contoh kalau awak keluar coklat² mcm keputihan awak terus pakai pad tengok dulu if x banyak dia kluar mcm keputihan tu spotting tapi kalau pendarahan makin lama makin banyak dkt pad awak.. Tapi dua² kena terus jumpa doktor.. Saya mula² tak tahu bila check dkt kk saya kena marah dngn doktor kenapa ckp awak pendarahan.. Sbb ye lah anak first mana lah kita tahu yang penting keluar darah coklat².. Tapi if doktor check baby ok semua okay.. Awak perbanyakkan bad rest yaa.. Jangan buat apa² kerja mmng kena rehat je.. Semoga semua baik² yaa

VIP Member

Bahaya awak, boleh jd punca kepada keguguran. Better ke hospital atau klinik scan tengok. Klo sekadar spoting coklat boleh jd proses persenyawaan nk blaku n janin nk melekat. Tp klo berdarah banyak bahaya utk ibu dan baby. Mcm sy awk spotting sahaja, tp lepas tu berdarah banyak punca saya buat kerja dan xdgr ckp doktor suruh bed rest. Tetap pergi kerja dan drive lme mcm biasa. Silap saya sebab saya rasa dah sihat lepas berehat 2 hari.

Terima kasih atas nasihatnya. Saya sudah berjumpa doktor, buat masa ni kandungan saya ada perubhan. Cuma doktor mntk jumpa lagi 2 minggu depan untuk check balik. Saya doakan semua para ibu disini dapat melahirkan anak yang baik budi pekerti.😘

refer doc sis..sy pon ada spotting jgk pregnant kali ni...2x dah kena p klinik..cpt2 g klinik sis...setiap badan ni lain2..doc buat scan bagai...bg ubat kuat rahim..2 papan jgk la sy telan ubat tu...lps 10 ari bru spotting tu hilang..

Doc pesan, klu ade keluar ape2 pendarahan terus pegi klinik atau hospital. Tu antara ancaman keguguran. Apa2 pon refer pada doktor dan jangan tangguh okay.

better sis rujuk dokter balik, sya jg ms 6w bledding g klinik trus dokter bg injektion tuk kuatkan rahim..

bhaya sis mgkin uri bawh @ ancamn kegugurn..sya pernh jd mcm ni msa kegugurn th leps

Better pergi hospital terus. Sana ada doc yg boleh pantau kalau apa2 berlaku

sya pun nk tnya.. klu 11week berlaku pendarahan normah kah... #bbypertama..

Tak normal puan. Better refer dgn doc ye

Soalan popular

Artikel Berkaitan