41 Balas

Kalau awak xbole puasa, janganla puasa. Yang tanggung sakit, awak. Yang derita, awak. Yang kua masok hospital, awak. Jadi orang lain ada kuasa ke untuk menidakkan hak awak? Jangan sebab nak jaga hati orang atau risau apa yang orang kata tentang awak, awak bahayakan nyawa baby awak. If something happen - god forbids that, who going to responsible? People will always have something to say - either you do good or bad.

Tanya kak ipar awak kalau jadik apa apa dia nak tolong tanggung ke? Nak tolong ngandungkan untuk awak? Islam pun galakkan ibu berbuka kalau rasa memudaratkan yang dia nak sibuk kenapa? Ingat semua ibu ngandung badan sama ke? Geram pulak kita. Maaf la emosi sikit dengan manusia jenis tak memahami nie. Kalau saya memang mendapat la kena sound. Husband sendiri tak bising dia over kenapa 😑

Betul tu.. Sy sokong..

Saya anak tgh menyusu umur 1 thn pun tak dpt berpuasa. Hari pertama ramadan puasa , hari kedua badan lesu mmg rasa tak larat sgt dgn anak menyusu tak puas, asyik merengek walaupun dh bg mkn solid food dan gastrik pun dtg.. kakak sy nasihatkan xyah puasa. Nnti dh ok blh ganti puasa. Apatah lg sis yg tgh mengandung, jaga kesihatan diri n baby dlm kandungan. Kita je yg fhm diri kita sis.

Kakak ipar saya pun camtu...dia cakap puasa je.. Dulu pun dia puasa penuh.. Tp kalau jd apa² dkat bayi bukan dia nak tanggungjawab pun.. Sbb kekuatan ibu ni bukan sama.. Pastu dia cakap kalau ditakdirkan baby takde nanti.. Redha jela.. Takde rezeki😑 sakit hati dengar😌 orang usaha nak baby bukan main susah.. Ringan je mulut orang cakap suruh redha kalau jd pape kat baby😌

Kalau saya nie sis memang kena sound dah. Mulut macam bontot ayam. Dia nak tolong mengandung untuk kita takpa jugak. Sibuk sangat.

Doc pun ada cakap,kalau xda apa2 masalah,puasa macam biasa,tapi kalau rasa memudaratkan xperlu.. Saya pun xpuasa bila da masuk 6week..sebab bila puasa,tghari mesti perut rasa sakit ,masuk angin,bila makan elok je rasa perut ni Seeloknya xperlu la puasa,nnti ganti je..ank kan anugerah Allah..cuba jga sebaik mgkin..diri kita,kita yang rasa..

VIP Member

Bg ibu yg mengandung d awal kandungan...xsesuai nak puasa..sbb apa bby tu tengah fight utk tumbuh kan segala organ..baby perlu kan makanan yg ckup...risiko kalau paksa diri puasa..kalau bby xgerak bermakna baby lapar dan stress...boleh menyebabkan jantung baby berhenti sendiri..so jgn paksa puasa ...puasa boleh ganti...kesian baby..

18w dh rasa pergerakan baby ke? Sy 19w masih xdpt rasa jadi sy puasa mcm biasa je. Risau jugak sbb xboleh nk pantau baby gerak ke x tp sy dh dptkan nasihat doktor. Doktor kata xde masalah utk sy berpuasa. Kalau rasa ada masalah baik jgn puasa dulu ok. Better dptkn nasihat doktor. ☺️

da bole rasa sis tapi sentuhan lembut je ,masa saya baring saya selalu letak tngn kt perut pastu dpt rasa ada gerak",gembira ye hati bila dia aktif ,tapi bila dia x aktif saya fikir bukan" terus

27ramadhan ni, sy mampu puasa 5hari je. Lain2 semua gagal sbb lps sahur je mesti muntah. Skrg dh 15week. Ada je ckp penat lah nak ganti puasa. Tp nak buat mcm mana. Sy dh try. Sahur xpernah miss sbb mmg niat nak puasa. Dh gastrik dan muntah, xnk ambik risiko utk teruskan puasa.

Sama. Saya 14w pun dh try puasa. Sampai pkl 3 muntah teruk terus x larat badan menggigil. Pergi klinik dah gastrik. mmg tk puasa langsung ramadhan ni.

VIP Member

better buka je puasa... awak yg nak hadap sakit semua. lgpun kesihatan awk n baby lg penting.. ignore apa org cakap... xde berdosa pun.. jangan risau. Allah tu memudahkan... puasa boleh tapi kalau memudaratkan diharuskan berbuka puasa.. fikir kesihatan.

saya sarankan akak takpayah berpuasa sebab anak ni takdak ganti puasa takpaa boleh ganti . saya pon preggy tapi puasa sekerat hari sahaja ikut atas kemampuan saya tapi sejak perut dah 6bulan ni saya tak berani berpuasa sbb takut baby jadi apa apa

Soalan popular

Artikel Berkaitan